Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Motivy vzhledu

Motivy vzhledu (často též označované jako skiny) jsou balíčky, které umožňují změnit vzhled aplikace. Motiv nejčastěji změní vzhled ikonek na liště, ale může též změnit rozhraní k nepoznání, takže můžete snadno nabýt dojmu, že se jedná o úplně jiný produkt.

Kde získat motivy vzhledu

Nejsnazším způsobem je navštívít server Doplňky Mozilly a podle ukázek v galerii si zvolit motiv vzhledu, který vám nejvíce vyhovuje. Další možností je vyhledat motiv vzhledu přímo ve Správci doplňků.

Galerie motivů vzhledu na serveru Doplňky Mozilly

Jak nainstalovat motiv vzhledu

Při instalaci motivu vzhledu ze serveru Doplňky Mozilly Postačí na stránce o motivu vzhledu klepnout na tlačítko Přidat do aplikace (název aplikace). Poté v dialogu potvrdíte, že chcete motiv vzhledu skutečně nainstalovat, a po restartu prohlížeče bude nový motiv vzhledu nainstalován a nastaven.

Pokud se chystáte instalovat motiv vzhledu do Firefoxu, přečtěte si článek Upravování Firefoxu pomocí doplňků.

Lehké motivy vzhledu Personas

Od Firefoxu 3.6 je možné nainstalovat lehké motivy vzhledu Personas. Na rozdíl od klasických motivů vzhledu nemění vzhled celého prohlížeče, ale „pouze“ nastaví na pozadí lišt obrázek. Výhodou oproti klasickým vzhledům též je, že pro jejich instalaci není vyžadován restart prohlížeče. Uživatelé Firefoxu 3.0 a 3.5 mohou používat Personas po instalaci doplňku Personas Plus. Motivy Personas můžete instalovat z galerie, kde jich je dostupných přes 40 000.

Lehké motivy vzhledu Personas

Jak řešit problémy

Motivy vzhledu mohou být někdy zdrojem problémů, což se projevuje zejména některými chybějícími prvky grafického rozhraní. Zda je vámi nainstalovaný motiv vzhledu zdrojem problémů se snadno přesvědčíte tak, že se dočasně přepnete na výchozí motiv vzhledu. Pokud problémy přetrvají, je problém jinde a nikoliv v motivu vzhledu. Pro řešení problémů souvisejících s motivy vzhledu si můžete přečíst samostatný článek.

Nenalezli jste odpověď na svou otázku? Navštivte naše fórum podpory a neváhejte se zeptat.