Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Vyhledávací moduly

Vyhledávací moduly jsou malé XML soubory, která do webového prohlížeče přidávají možnost vyhledávání ve vašem oblíbeném vyhledávači či na konkrétním webu. Vyhledávání je ve Firefoxu dostupné v pravém horním rohu prohlížeče a po instalaci je dostupných několik základních vyhledávačů, mezi kterými můžete přepínat klepnutím na ikonku po levé straně.

Pole hledání ve Firefoxu

Kde získat vyhledávací moduly

Rozsáhlá nabídka vyhledávacích modulů je dostupná na serveru Doplňky Mozilly. Vyhledávací moduly však často nabízí i provozovatelé jednotlivých webů. To, že server vyhledávací modul nabízí, poznáte podle toho, že se ikonka ve vyhledávacím poli barevně zabarví.

Vyhledávací modul s indikací, že stránka nabízí vyhledávací modul

Může se též stát, že je vyhledávací modul nabízen formou odkazu přímo na webové stránce. Pokud takový odkaz nenaleznete, můžete si vyhledávací modul vytvořit pomocí jednoduchého webového formuláře.

Jak používat pole hledání

Stručný úvod do používání pole hledání naleznete v nápovědě Firefoxu. Rozsáhlejší nápověda je pak dostupná v článcích Pole hledání a Našeptávač.

Články pro vývojáře

Následující články z vývojářského centra Mozilly vám poradí, jak pro váš server vytvořit a do stránek přidat vyhledávací modul.

Vytvoření vyhledávacího modulu OpenSearch
Tento článek vysvětluje, jak vytvořit vyhledávací modul ve standardizovaném formátu OpenSearch – podpora ve Firefoxu 2+ a Internet Exploreru 7+.
Přidání vyhledávacího modulu z webové stránky
Tento dokument popisuje, jak pomocí JavaScriptu umožnit návštěvníkům stránky přidání modulu.
Podpora našeptávače ve vyhledávacích modulech
Tento článek vysvětluje, jak přidat do vyhledávacího modulu podporu našeptávače.