Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Překladače webových stránek pro Firefox

Často se nás ptáte, zda pro Firefox existují doplňky či programy, které umožní snadno překládat webové stránky z angličtiny či jiných jazyků. Na této stránce naleznete přehled nám známých překladačů. Pokud víte o dalším, napište nám.

PC Translator

Jeden z nejznámějších překladačů, který kromě Firefoxu podporuje též Thunderbird a SeaMonkey. Integrace probíhá formou rozšíření, které se většinou automaticky nainstaluje spolu s PC Translatorem. Pokud se integrace nezdaří, můžete provést instalaci rozšíření ručně. Potřebný xpi balíček (WEBFF.XPI pro Firefox a SeaMonkey, resp. WEBTB.XPI pro Thunderbird) naleznete ve složce s nainstalovaným překladačem (obvykle C:\Translator). Doporučujeme též provádět aktualizace překladače, které mohou přinášet podporu pro novější verze aplikací Mozilla. PC Translator je komerční program.

Přejít na domovskou stránku

Eurotran

Překladač pro překlad webových stránek, který kromě Internet Exploreru podporuje též Firefox. Jedná se o komerční program a na domovské stránce je dostupná časově omezená demoverze, takže si máte možnost překladač před koupí vyzkoušet. Instaluje se formou rozšíření.

Přejít na domovskou stránku

FoxLingo Translator

Rozšíření pro Firefox, které umožňuje překládat webové stránky pomocí řady webových překladačů. Mezi podporovanými jazyky je i čeština.

Přejít na domovskou stránku

Seznam Lištička

Nejedná se přímo o překladač, ale obsahuje funkci integrace s online slovníkem. Při aktivaci této funkce se po najetí kurzorem myši nad anglické slovo zobrazí kontextová nápověda s překladem. Užitečná věc, pokud potřebujete pomoci s překladem konkrétních slov.

Přejít na domovskou stránku

Kde hledat dále?

Na serveru Mozilla Add-ons, který je velkým katalogem doplňků pro aplikace Mozilla, naleznete speciální kategorii doplňků, které se točí okolo jazyků. Pokud jste v našem přehledu nenalezli přesně to rozšíření, které hledáte, můžete zkusit mrknout tam.