Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Komentáře k Jak ve Firefoxu 19 vypnout integrovaný PDF prohlížeč

Komentáře: 14

 1. Jirka (19. 2. 2013)

  Dokáže to zobrazit offline v prohlížeči .pdf uložený v počítači? Nebo k tomuhle musím mít pořád externí program? Rád bych se zbavil Adobe readeru definitivně.

 2. Kája (20. 2. 2013)

  nevyhlazuje písmo, dokument psaný např. v Times a v kurzívě vypadá děsivě. Jinak jako nouzovka by to šlo.

 3. Ivo(sh) (20. 2. 2013)

  Určitě, stačí pomocí drap-n-drop přetáhnout myší PDF soubor na prohlížeč nebo použít v menu „Soubor/Otevřít“. I.

 4. Petrucciani (20. 2. 2013)

  Podle me by to jit melo, staci koncovku .pdf nastavit na firefox, ale je tu velke Ale, muze se stat, ze ne vsechny pdf zvladne fierefox otevrit, proto byt vami, nezbavoval bych se Adobe Readeru, anebo to zkusil resit pres Foxit Reader (je free, ma moznost si nastavit cz a existuje i portable verze, kterou nemusite instalovat, staci jen rozbalit do urcite slozky a nastavit na nej koncovku pdf).

 5. Petrucciani (20. 2. 2013)

  Jeste pro vysvetleni v cem se Foxit Reader lisi od Adobe Readeru. Hledal jsem moznost neceho, vcem by se dalo pdf nejen otevrit, ale aby si pamatovalo pozici rozecteneho textu v pdf. Prave tohle Foxit Reader umi, Adobe Reader ne.

 6. Petrucciani (20. 2. 2013)

  Ivo(sh): Diky za radu ohledne pretahnuti pdf do prohlizece, tez me to napadlo, ale nezkousel jsem to, tak jsem nechtel zde placat nesmysly.
  Kája: Mate pravdu s tim nevyhlazovanim pisma, je to des, ale jako nouzak postacujici.

 7. BobTheBuilder (20. 2. 2013)

  Ano, vypnout to takto jde. Bohužel, nejde to udělat centrálně pro všechny uživatele. Ten interní prohlížeč má totiž vady: 1) vypadá to příšerně a 2) ve spoustě PDF to špatně zobrazí češtinu.
  Na rozdíl třeba od Chromu, který v interním prohlížeči PDF zobrazí ve standardní kvalitě.
  Mám sdílenou instalaci Firefoxu na síťovém disku. Vypnutí v uživatelském nastavení je možné v prostředí s 5-10 uživateli, ale jakmile se přiblížíte stovce, je konce legrace.
  Já to asi prozatím vyřeším výměnou za ESR verzi, tím snad získám odklad. Ale v této podobě ten interní prohlížeč není použitelný.

 8. Edds (20. 2. 2013)

  Chrome pouziva Adobe plugin, cize preto ten rozdiel.

 9. BobTheBuilder (20. 2. 2013)

  [8] Ne, od verze 8 má Google Chrome vlastní PDF plugin (lze zakázat – a pak se použije ten od Adobe, pro Firefox). Ovšem jde o to, že od PDF se očekává slušný vzhled, jehož kvalitu určí tvůrce dokumentu. To ten interní v Chromu celkem splní, i když taky nezvládne všechny špeky, jako Adobe. Běžné dokumenty jsou ale srovnatelné.
  No dobře, asi ta poměrně precizní typografie v HTML 5 nejde (ještě) udělat. Jako proof-of-concept to je rozhodně zajímavé, na rychlé a bezpečné prohlížení možná pro někoho taky. Ale pro veřejnost ne – a co je pro lidi jednodušší: někde pátrat a přepínat, aby Firefox zase zobrazoval PDF slušně, nebo přejít třeba na Chrome?
  Není problém, že to je v ostré verzi, problém je, že to verze 19 bez ptaní na tvrdo zapne a nelze to ovlivnit ani přes group policy, které Firefox pro jistotu vůbec nepodporuje.

 10. Ragimiri (20. 2. 2013)

  Ad 7) Stačí nastavit pdfjs.disabled na true, což v síťovém prostředí není problém.

 11. al (21. 2. 2013)

  Prozatím bohužel všude vypnuto – špatně zobrazuje češtinu. Trochu mě rozladilo, že za mnou chodí a telefonují uživatelé, cože se jim to stalo. Ještě větší otrava než s věčně zakazovanou Javou.

 12. Lucas (22. 2. 2013)

  Mě tam chybí hlavně políčko pro hledání podle klíčových slov v dokumentu. Dále jsem si zvyknul na nástroj lupa co má Foxit Reader k dispozici.

 13. Lucas (22. 2. 2013)

  Jinak se mi líbí rozhraní integrovaného prohlížeče, ale ještě potřebuje trochu připsat nějaké funkce.

 14. MaofKO (24. 2. 2013)

  Také haló okolo toho, a nakoniec všade články, ako to vypnúť. Smutné.

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.