Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Mozilla testuje, jak uživatelé Firefoxu používají hlavní nabídku

Mozilla Labs v rámci projektu Test Pilot spustila další studii, v které tentokrát vývojáře zajímá, jakým způsobem uživatelé používají hlavní nabídku. V rámci studie se tak sbírají informace o tom, jak často používáte konkrétní funkce, zda dáváte přednost myši či klávesovým zkratkám, případně jak dlouho funkce v hlavní nabídce hledáte.

Posbírané informace vývojářům pomohou s vytvářením nové jednotné nabídky, která bude skryta pod tlačítkem v levém horním rohu prohlížeče. Toto tlačítko Mozilla prezentovala v návrhu loni v listopadu a můžete jej vidět na aktuálním návrhu vzhledu Firefoxu 4.0.

Pokud chcete vývojářům se studií pomoci, nainstalujte si rozšíření z domovské stránky projektu. Rozšíření anonymně sleduje, jak hlavní nabídku a funkce v ní obsažené používáte, a na konci testování vám umožní poslat data vývojářům. Výsledné hodnoty si budete moci prohlédnout a možná se budete divit, jaké hodnoty získáte. Pro zajímavost přikládám aktuální hodnoty ze svého Firefoxu. Jak vidíte, jsem příznivcem klávesových zkratek :).

Statistika používání nabídky ve Firefoxu

Přečtěte si také


Zobrazit komentáře