Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Přístup ke Google Calendar z Thunderbirdu snadno a rychle

Na základě vašeho zájmu, který jste nedávno vyjádřili na Twitteru, startujeme pravidelně nepravidelné představování zajímavých doplňků pro Firefox, Thunderbird a další aplikace Mozilla. Dnes si představíme zajímavý způsob, jak „integrovat“ Google Calendar s Thunderbirdem. Řada z vás patrně ví, že ke Google Calendar lze přistupovat skrze rozšíření Lightning, ke kterému doinstalujete rozšíření Provider for Google Calendar.

Bryan Clark, jeden z vývojářů Thunderbirdu, však nedávno představil odlišný přístup. Ten je založen na prohlížení zpráv v panelech, které je obsažené v Thunderbirdu 3, a jednoduše otevírá webové rozhraní Google Calendar v novém panelu. Výhodou pro někoho může být, že odpadá nutnost instalace rozšíření Lightning, pro někoho pak může být nevýhodou malá integrace se samotným Thunderbirdem. Vše je totiž v samostatném panelu a nemůžete tak například vidět nejbližší události na panelu s poštou.

Rozšíření Google Calendar Tab prozatím není dostupné na serveru Mozilla Add-ons, ale můžete si jej stáhnout přímo z repozitory. Podmínkou je nainstalovaný alespoň Thunderbird 3 RC1. Myslím, že bude určitě zajímavé sledovat, kolik dalších webových aplikací bude tímto způsobem „integrováno“. Někdo už touto formou integroval GMail a Bryan Clark později ukázal způsob, jak si pomocí Chybové konzole otevřít do nového panelu libovolnou aplikaci.

Google Calendar v Thunderbirdu 3

Přečtěte si také


Zobrazit komentáře