Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Vyšlo SeaMonkey 2.1 Beta 3 s novinkami pro Windows 7

Koncem týdne vyšla poslední betaverze SeaMonkey 2.1. Tato verze běží na stejném základu jako nedávno vydaný Firefox 4, takže nepřekvapí, že s řadou novinek, které v této betaverzi naleznete, se můžete ve Firefoxu 4 setkat. V poznámkách k vydání tak například naleznete zmínku o podpoře pro seznamy odkazů (jump lists) z Windows 7 a v témže operačním systému zaregistrujete i zobrazování průběhu stahování na hlavním panelu Windows.

Nově si můžete na navigační lištu prohlížeče přidat volitelné pole vyhledávání a v nabídce Nápověda naleznete možnost na snadný přechod do nouzového režimu SeaMonkey. Příjemnou změnou je možnost snadno zakázat jednotlivé součástí balíku jako je ChatZilla, JavaScript debugger atd., které mají nyní podobu samostatných rozšíření, takže je lze ve Správci doplňků snadno zakázat. Uživatele, kterým se po startu SeaMonkey obnovuje relace z minula jistě potěší, že se stránky obnovují postupně a nikoliv najednou, jako tomu bylo v předchozích verzích.

SeaMonkey 2.1 Beta 3 je k dispozici ke stažení ve 14 jazycích včetně české a slovenské varianty. Beta 3 by měla být poslední betaverzí. Datum vydání finální verze nebylo zatím oficiálně uvedeno, ale občas se zmiňuje květen.

Přečtěte si také


Zobrazit komentáře