Překladače webových stránek pro Firefox

Často se nás ptáte, zda pro Firefox existují doplňky, které umožní snadno překládat webové stránky do češtiny. Na této stránce naleznete přehled nám známých a funkčních překladačů. Pokud víte o dalším, napište nám.

S3.Google Translator

S3.Google Translator přidává do Firefoxu také možnost automatických překladů pomocí Google Translate. Podporuje překlady vybraného textu, vložených frází nebo celých stránek mezi více než 80 jazyky.

Přejít na stránku doplňku

Google Translator for Firefox

S tímto doplňkem můžete překládat text do vlastního jazyka jedním kliknutím nebo pomocí klávesových zkratek. Můžete si buď přeložit vybraný text tak, že přeložený text přepíše původní vybraný text, nebo můžete přeložit celou stránku.

Přejít na stránku doplňku

Google™ Translator

Google™ Translator je šikovný překladač postavený využívající Google Translate. Kromě překladu stránek přidává do rozhraní Firefoxu tlačítko pro rychlé překlady slov přímo v Google Translate.

Přejít na stránku doplňku

Page Translator

Page Translator je velmi jednoduchý doplněk. Kdykoliv objeví stránku v cizím jazyce, který nemáte nastavený v možnostech Firefoxu, zobrazí v adresním řádku malou ikonku pro její překlad. Na výběr je mezi překladačem od Googlu a Microsoftu.

Přejít na stránku doplňku

Seznam Lištička

Nejedná se přímo o překladač, ale obsahuje funkci integrace s online slovníkem. Při aktivaci této funkce se po najetí kurzorem myši nad anglické slovo zobrazí kontextová nápověda s překladem. Užitečná věc, pokud potřebujete pomoci s překladem konkrétních slov.

Přejít na stránku doplňku

Kde hledat dále?

Na serveru Doplňky Mozilly, který je velkým katalogem doplňků pro aplikace Mozilla, naleznete naši sbírku překladačů a pak i celou speciální kategorii doplňků, které se točí okolo jazyků. Pokud jste v našem přehledu nenalezli přesně to rozšíření, které hledáte, můžete zkusit mrknout tam.