Rubriky: Firefox

Doplněk Skype Toolbar je Firefoxem blokován

Čas od času se stane, že Firefox cíleně zablokuje některý z nainstalovaných doplňků. Letos na podzim byla například zablokována lišta Bing, teď podobný osud potkal doplněk Skype Toolbar. Ten se automaticky instaluje spolu se Skypem a na webových stránkách zvýrazňuje telefonní čísla. Jak však bylo zjištěno, způsobuje tento doplněk velké množství pádů Firefoxu (cca. 40 000 pádů týdně u uživatelů Firefoxu 3.6.13). Krom toho má velký vliv na rychlost, s jakou Firefox vykresluje stránky. Je udáváno, že práce s DOMem stránek může být pomalejší až 300x.

Z tohoto důvodu se všechny verze doplňku objevily na Mozilla Add-ons Blocklist. Ten je pravidelně stahován instalacemi Firefoxu, které na jeho základě doplňky blokují. V tomto případě se jedná o mírnější úroveň blokování („soft“), které s vysvětlením doplněk zablokuje, ale v případě zájmu si jej může uživatel opětovně aktivovat. Blokuje se pouze doplněk ve Firefoxu tj. na funkčnost aplikace Skype to nemá vliv.

Mozilla se zároveň snaží společnosti Skype pomoci, aby byly problémy v budoucích verzích Skype Toolbar vyřešeny. Na serveru TechCrunch.com se objevila reakce společnosti Skype, která se za způsobené problémy omlouvá a uvádí, že poslední verze doplňku by měla všechny uvedené problémy řešit. Jeho aktuální verzi si můžete stáhnout na domovské stránce, případně spolu s poslední verzí Skype.

Jeden komentář k článku “Doplněk Skype Toolbar je Firefoxem blokován”

  1. Sir_Pete napsal(a)

    Ja bych teda blokoval kazdou takovou listu, hlavne od takovych, ktere se do systemu dostanou „nahodou“ kdyz si clovek poradne necte instalaci.
    Napriklad, ICQ.