Rubriky:

Co je Mozilla

Mozilla Mozilla je celosvětová komunita lidí, která věří, že by měl být Internet veřejně dostupný, otevřený a přístupný. Myšlenky projektu jsou vyjádřeny manifestem Mozilly a naplňovány produkty s otevřeným zdrojovým kódem, které jsou pro všechny volně dostupné.

Pojem Mozilla bývá používán v řadě kontextů, které popisuje článek na české Wikipedii. Celý projekt zastřešuje nezisková nadace Mozilla Foundation a z nemalé části je založen na dobrovolné práci řady přispěvatelů po celém světě. Jsme vlastně taková velká rodina.

Mezi nejznámější produkty Mozilly patří webový prohlížeč Firefox a poštovní klient Thunderbird. Mozilla dala světu softwarovou licenci MPL a na myšlenkách Mozilly, postupech i kódu dnes staví řada dalších projektů a produktů.

Pokud se chcete o projektu Mozilla dozvědět více, přečtěte si jeho historii a navštivte web Mozilla.org. Mozilla je otevřený projekt, do kterého se můžete zapojit i vy.

O Mozilla.cz

V České republice se o propagaci myšlenek a produktů Mozilly snažíme v rámci tohoto projektu Mozilla.cz. Přečtěte si o nás.