Co je Mozilla

Mozilla je celosvětová komunita lidí, která věří, že by měl být Internet veřejně dostupný, otevřený a přístupný. Myšlenky projektu jsou vyjádřeny manifestem Mozilly a naplňovány produkty s otevřeným zdrojovým kódem, které jsou pro všechny volně dostupné.

Pojem Mozilla bývá používán v řadě kontextů, které nejlépe popisuje článek na české Wikipedii. Celý projekt zastřešuje nezisková nadace Mozilla Foundation a z nemalé části je založen na dobrovolné práci řady přispěvatelů po celém světě. Jsme vlastně taková velká rodina.

Mezi nejznámější produkty projektu Mozilla patří webový prohlížeč Mozilla Firefox, poštovní klient Mozilla Thunderbird či balík webových aplikací SeaMonkey. Na Mozille však staví celá řada dalších produktů, dala světu softwarovou licenci MPL a na jejích myšlenkách a postupech dnes staví řada dalších projektů.

Pokud se chcete o projektu dozvědět více, přečtěte si jeho historii či navštivte web Mozilla.org. Mozilla je otevřený projekt, do kterého se můžete zapojit i vy.

O Mozilla.cz

V České republice se o propagaci myšlenek a produktů Mozilly snažíme v rámci tohoto projektu Mozilla.cz. Přečtěte si o nás.