Rubriky: Firefox

Starší verze Firefoxu mohou přestat přehrávat chráněná videa

Pro přehrávání videí chráněných pomocí technologie DRM používá Firefox modul Widevine od Googlu. Ten nyní aktualizuje své soukromé klíče, což může ovlivnit starší verze Firefoxu.

Po změně šifrovacích klíčů nemusí být starší verze Firefoxu schopné videa chráněná DRM dešifrovat, a tedy ani přehrát. Typicky se to projeví u filmů ve službách jako je Netflix, Amazon Prime apod. „Postižené“ tím jsou verze Firefoxu 87 a 78.9 ESR a starší. Stávající stabilní verze 88 a ESR 78.10, které vyšly v půlce dubna, tím postiženy nebudou, stejně jako ty, které vyjdou dnes.

Řešením je tedy nainstalovat aktualizaci, kterou vám případně starší verze Firefoxu při pokusu přehrát video chráněné DRM sama nabídne. Podrobnosti najdete v článku na serveru podpory.

2 komentářů k článku “Starší verze Firefoxu mohou přestat přehrávat chráněná videa”

 1. \SDV napsal(a)

  Tak mi přišla nějaká nová verze, proč je to tak hnusně bledé, nevýrazné !!!!!!!!

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Netřeba v otázce tolik vykřičníků.

   Přečtěte si prosím předchozí zprávičku, která se týká vydání nové verze Firefoxu, případně z ní odkazovanou o novém vzhledu.

   Jinak Firefox má ve výchozím stavu dostupných několik barevných motivů vzhledu, a spoustu dalších se dá doinstalovat. Snad vám budou vyhovovat více. Podrobnosti najdete v tomto článku nápovědy.