Jak opravit ztrátu hesel ve Firefoxu způsobenou AVG

Pokud po aktualizaci na Firefox 67.0.2 v něm nemůžete najít žádné uložené přihlašovací údaje, poradí vám tento článek, jak to vyřešit.

Po internetu se šíří informace a hlášení od mnoha uživatelů, kterým Firefox po poslední aktualizaci „zapomněl“ přihlašovací údaje. Bohužel to není poprvé, co za problémem stojí nějaký antivir, tentokrát funkce AVG Password Protection. Podle oficiálního prohlášení AVG byl problém vyřešen v aktualizaci definic 190614-02 vydané včera po poledni. Pokud už ale svá hesla nevidíte, je potřeba ještě ruční zásah.

Jak dostat svá hesla zpět?

  • Nejprve aktualizujte definice svého AVG. Buď počkejte na mechanismus automatických aktualizací, nebo kontrolu vyvolejte ručně v nastavení antiviru.
  • Poté si nainstalujte doplněk Password Restore for AVG Internet Security, který vás už obnovou hesel provede a následně ho můžete odinstalovat.

Místo instalace doplňku lze obnovu hesel provést i ručně. Tento postup ale doporučujeme jenom v případě, že by doplněk z nějakého důvodu nezafungovat.

  • Následně otevřete složku s profilem Firefoxu (jak ji najít?).
  • Ukončete Firefox.
  • Ve složce s profilem najděte soubory s názvem logins.json.corrupt a logins.json a zkopírujte si je jako zálohu.
  • Soubor logins.json.corrupt přejmenujte na logins.json.
  • Spusťte Firefox, vaše hesla by měla být hned zpět.

Zdroje: Podpora Mozilly, ghacks.net

Jeden komentář k článku “Jak opravit ztrátu hesel ve Firefoxu způsobenou AVG”

  1. Ladislav Strnad napsal(a)

    Přihodilo se mi něco podobného. Jenže jsem to musel řešit hned, nemohl jsem pracovat. Než vyšel tenhle článek… Stáhnul jsem si správce hesel Bitwarden pro FF, nainstaloval ho na noťasu, který je za normálních okolností synchronizován se stolním PC, hesla z noťasu jsem exportoval. Potom jsem toho správce nainstaloval na stolní PC, hesla z noťasu importoval a bylo. Ale stálo mně to několik šedivých vlasů a polovičku infarktu 🙂 Držím všem postiženým palce.