Zapojte se

photo913646519065880491-1

Společné foto z L10n hackathonu v Praze, květen 2016 (Autor: Peiying Mo, CC BY-SA)

Projekt Mozilla je založen na dobrovolné práci přispěvatelů po celém světě. Chcete se také zapojit? Skvělé! Existuje celá řada způsobů, jak se můžete zapojit do chodu Mozilla.cz či projektu Mozilla jako celku. Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Jak pomoci Mozilla.cz

Propagace
Můžete pomoci propagovat produkty Mozilla mezi vašimi známými. Přidejte se do programu Firefox Friends nebo nás sledujte na Facebooku či Twitteru.
Lokalizace
Nedílnou součástí propagace produktů Mozilla je jejich lokalizace do češtiny. Máte možnost pomoci s překlady produktů Mozilla, doplňků pro ně či zajímavých návodů. Můžete též pomoci s lokalizací webů Mozilly nebo článků na webu Podpory Mozilly.
Podpora uživatelů
Uživatelé mají čas od času dotazy či problémy týkající se aplikací Mozilla. K jejich řešení je tu fórum podpory, kde se ostatní uživatelé pokoušejí na dotazy odpovídat. Snadno se můžete zapojit i vy. Jednoduše se zaregistrujte a začněte přispívat.
Psaní návodů, zpráviček a článků
Pokud rádi píšete články či blogové příspěvky, máte možnost podílet se na obsahu webu Mozilla.cz. Ten se snaží pravidelně přinášet informace z dění okolo projektu Mozilla a pomáhat uživatelům s produkty Mozilla. Máte nápad? Napište nám jej e-mailem.
Testování a hlášení chyb
Nové verze aplikací Mozilla vyžadují před vydáním řádné otestování. Můžete se na něm podílet a pomoci tak odhalovat chyby v produktech a překlepy v lokalizaci. Chyby v překladech můžete hlásit rovnou do Bugzilly zde.

Jak pomoci projektu Mozilla globálně

Projekt Mozilla je otevřený, takže pokud máte zájem, můžete se zapojit přímo do vývoje produktů Mozilla, kontroly kvality či jejich propagace. Bližší informace, jak se zapojit, naleznete na webu Mozilla.org.

Jak přispět finančně

Projekt Mozilla je nekomerční a řada jeho aktivit je z části závislá na dobrovolných finančních příspěvcích. Pokud tedy nemáte čas se věnovat projektu ve svém volném čase, můžete zvážit finanční příspěvek. Přispět lze například: