Rubriky: Mozilla Služby

Mozilla letos nabídne první balíček předplatného svých služeb

Mozilla v rámci hledání příjmů nezávislých na jiných velkých firmách (např. Google) připravuje vlastní služby, které přímo nabízí koncovým uživatelům. Během tohoto roku začne zřejmě tyto služby nabízet i jako společný balíček.

Sören Hentzschel nalezl a popsal některé mockupy, které indikují přípravu společného předplatného služeb od Mozilly, které jsou zaměřené na soukromí. Všechny informace jsou založené na návrzích, takže finální nabídka se může lišit. Každopádně balíček předplatného by měl obsahovat:

  • Firefox Relay – služba pro vytváření anonymních aliasů, které skryjí vaši skutečnou e-mailovou adresu a můžete je tak používat na stránkám, kterým úplně nedůvěřujete. Výhledově by mělo fungovat používání těchto adres i pro odesílání e-mailů, nejen příjem.
  • Firefox Monitor – v našich končinách známá a dostupná služba, která umí ve únicích dat vyhledat vaše údaje, a zkontrolovat ve Firefox uložené přihlašovací údaje, jestli nějakým známým únikem nejsou ohrožené. Zároveň skrze Monitor bude možné požádat o odstranění osobních údajů.
  • Mozilla VPN – téměř vlastní VPN služba od Mozilly provozovaná společně s Mullvad VPN, která nezaznamenává a neukládá vaše data.

Měsíční částka za předplatné se na mockupech pohybuje od 10 po 13 dolarů, tedy od cca 220 pod 280 Kč. Samotná služba Mozilla VPN je dnes v dostupných zemích za měsíční poplatek od 5 do 10 dolarů (podle období předplatného), takže v závislosti na konečné ceně může být nabídka opravdu zajímavá.

I když ne všechny tyto služby jsou v současnosti dostupné pro české uživatele, a nemáme potvrzené termíny, kdy budou, velmi uvítáme pomoc s jejich překladem. Nově nám můžete pomoci s překlady Firefox Relay a klienta pro Mozilla VPN.