Stáhnout Firefox (download)


Firefox 49.0.2 je oficiálně dostupný pro Windows XP SP2 a vyšší, Linux a Mac OS X. Bližší informace jsou dostupné na stránce systémové požadavky.

Uživatelé starších Windows XP a Windows Vista si prosím před instalací přečtěte tento článek nápovědy.

Kam po stažení? Sledujte nás na Twitteru nebo Facebooku.

Bližší informace o aktuální verzi naleznete v poznámkách k vydání pro desktop, pro Android nebo pro iOS.

Další verze Firefoxu

Portable Firefox a jazykový balíček

Firefox je též dostupný v tzv. portable verzi tj. verzi, která se nemusí instalovat a je uzpůsobená pro běh na Flash discích.

Pro případ, kdy potřebujete počeštit anglickou verzi Firefoxu, si výše stáhněte samostatný lokalizační balíček. Pro snadné přepínání lokalizací můžete použít rozšíření Locale Switcher. Po opětovném spuštění Firefoxu v jeho hlavní nabídce zvolte Tools -> Languages -> Czech. Následně Firefox ukončete a znovu spusťte. Nyní by měl být v češtině. Jako druhou možnost po instalaci balíčku změňte na konfigurační stránce about:config hodnotu předvolby general.useragent.locale na cs. Na ukázku instalace jazykového balíčku se můžete podívat na YouTube.

Přidání dalších funkcí

Funkce Firefoxu si můžete rozšířit pomocí řady doplňků, jako jsou rozšíření, motivy vzhledu či vyhledávací moduly. Firefox vám poté může pomáhat s blokováním reklamy, nabízet předpovědi počasí či televizní program.

Některé webové stránky mohou ke svému zobrazení vyžadovat zásuvné moduly (pluginy).