Stáhnout Firefox (download)


Firefox 52.0.1 je dostupný pro Windows XP SP2 a vyšší, Linux a Mac OS X. Bližší informace najdete na stránce se systémovými požadavky.

Kam po stažení? Sledujte nás na Twitteru nebo Facebooku. Vyzkoušejte také experimentální funkce Firefox Test Pilot!

Bližší informace o aktuální verzi najdete v poznámkách k vydání pro počítač, pro Android nebo pro iOS.

Další verze Firefoxu

Portable Firefox a jazykový balíček

Firefox si můžete stáhnout i v tzv. portable verzi, tj. verzi, která se nemusí instalovat a můžete ji spustit z USB flash disku.

Pokud potřebujete počeštit dříve nainstalovanou anglickou verzi Firefoxu, stáhněte si výše samostatný lokalizační balíček. Pro snadné přepnutí jazyka můžete použít rozšíření Locale Switcher. Po opětovném spuštění Firefoxu v jeho hlavní nabídce zvolte Tools -> Languages -> Czech. Po restartu už bude Firefox v češtině. Jako druhou možnost po instalaci balíčku změňte na konfigurační stránce about:config hodnotu předvolby general.useragent.locale na cs a Firefox restartujte. Na ukázku instalace jazykového balíčku se můžete podívat na YouTube.

Přidání dalších funkcí

Funkce Firefoxu si můžete rozšířit pomocí řady doplňků, jako jsou rozšíření, motivy vzhledu nebo vyhledávací moduly. Firefox vám pak může pomáhat s blokováním reklamy, nabízet předpověď počasí a televizní program.