Rubriky: Doplňky Firefox

Add-on SDK se stal součástí Firefoxu

Jak se zmiňuje Dave Townsend z Mozilly, součástí vývojové verze Firefoxu se nyní stalo Add-on SDK API. Add-on SDK již delší dobu umožňuje vývojářům snadnou tvorbu doplňků pro Firefox na desktopu a relativně nově i pro Firefox na Androidu. Až dosud se jednalo o samostatnou sadu nástrojů a API, která vývojářům ve výsledku umožnila vytvořit rozšíření, které se snadno vyvíjelo, instalovalo bez restartu prohlížeče a nabízelo stabilní API, které se v drtivé většině napříč verzemi Firefoxu neměnilo.

Vytvořená rozšíření byla na SDK nezávislá, což znamenalo, že si každé z nich s sebou neslo i nějaký ten kód SDK, který byl součást samotného rozšíření. Proto i relativně drobné rozšíření bylo větší než by člověk očekával. Nově však bylo SDK začleněno přímo do Firefoxu, takže do budoucna již tento problém odpadne. Dost možná se tak stane již s Firefoxem 21.

Pokud si chcete vytvořit rozšíření pomocí Add-on SDK, můžete si přečíst starší článek na serveru Zdroják.cz či rovnou zabrousit do dokumentace na webu. K dispozici je i online editor.