Rubriky: Firefox

Firefox nabídne placenou podporu pro firmy

Firefox vychází ve dvou podporovaných verzích. Jedna pro běžné uživatele s kadencí přibližně 6 až 8 týdnů. Druhá pro podniky, označovaná jako ESR, vychází v průměru jednou za 42 týdnů a průběžně dostává jenom bezpečnostní aktualizace a kritické opravy. Pro podniky nově Mozilla nabídne navíc ještě placenou podporu.

Podpora běžného Firefox závisí na práci komunity a dobrovolníků. Slouží k ní hlavně portál support.mozilla.org (zkrácené SUMO). Placenou podporu pro podniky budou zajišťovat trvalí zaměstnanci. Zatím je podpora ve fázi pilotního provozu a dostupná v pracovní dny (podle kalendáře) mezi 8:30 a 17:30 pacifického času a zatím jen v angličtině. Postupně dojde k rozšíření podle toho, jaká bude poptávka.

Cena by se měla pohybovat okolo 10 dolarů za podporovanou instalaci. Podrobnosti o SLA a úrovních podpory najdete zatím na této stránce. Samozřejmě ESR verzi Firefoxu můžete používat i dále zdarma, jen se budete muset s podporou spolehnout na výše uvedený portál nebo různá neoficiální fóra.