Rubriky: Firefox

Firefox výrazně vylepší podporu macOS

V Mozille vznikl nový tým nazvaný macOS Spotlight, který pracuje na zlepšení integrace Firefoxu se systémem macOS. Do velké míry bude dohánět funkce, které Firefoxu oproti ostatním prohlížečům spíše chybí. Nový tým začal fungovat v polovině února a v nočních sestaveních Nightly už si můžete vyzkoušet několik přidaných funkcí, které je ale potřeba zapnout v editoru předvoleb.

Pomocí předvoleb widget.macos.native-context-menus a widget.macos.respect-system-appearance můžete zapnout nativní kontextové nabídky, tooltipy a další prvky, které budou navíc respektovat barevný vzhled ze systému.

Předvolbou full-screen-api.macos-native-full-screen zase zapnete podporu nativního režimu celé obrazovky, a to jak pro okna Firefoxu, tak přehrávaná videa. I bez této předvolby je vyřešeno překrývání panelů nabídkou, pokud v režimu celé obrazovky najedete myší k horní hraně monitoru. Po kliknutí pravým tlačítkem myši jde navíc nastavit skrývání lišt v režimu celé obrazovky.

Tyto funkce zatím nejsou považovány za stabilní. Ale za několik dní jejich používání v betaverzi Firefoxu jsem na žádné problém nenarazil. Tým můžete kontaktovat na Matrixu v kanále #macdev, objevené chyby můžete hlásit standardně do Bugzilly.

Zdroj: Firefox Nightly News