Rubriky: Mobily

Geeksphone připravuje další telefon s Firefox OS

Španělská společnost Geeksphone, která přivedla na trh první vývojářské telefony s Firefox OS, připravuje další model s označením Revolution. O připravovaném modelu není prakticky nic známo, snad jen to, že vedle Firefox OS bude k dispozici i s Androidem. Slibován je telefon spadající do high-endu, který zaujme cenou. Uvidíme tedy. Nezbývá než doufat, že tentokrát společnost zvládne případný zájem a nebude se tak opakovat situace s předchozími modely, kterých byl velký nedostatek.

V této souvislosti je zajímavý osud vylepšeného modelu Peak+, který si mohli zájemci předobjednat, ale který se údajně dosud nedostal do distribuce. Na webu společnosti už o něm není každopádně zmínka a uživatelé, kteří si Peak+ objednali, budou moci sáhnout po Revolution (bez dodatečných nákladů).

Zpět ale k Revolution. Jedna zajímavost by zde přece jen byla. Na Twitteru Geeksphone se totiž objevila jedna nenápadná zpráva:

Zmínka o větším display a test procesoru od Intelu by mohl naznačovat, kudy se bude nový model ubírat, ale nechme se překvapit.

Každopádně tento týden začal norský operátor Telenor prodávat telefony s Firefox OS v Maďarsku, Srbsku a Černé hoře. A samotná společnost Geeksphone rozdistribuovala aktualizaci Firefox OS na verzi 1.1.1.