Rubriky: Firefox

Jak by mohlo Adobe pomoci udělat Flash stabilnějším

Flash je bezesporu jedním z nejpoužívanějších zásuvných modulů na webu. Bohužel také platí, že je jedním z nejproblematičtějších a velké množství pádů Firefoxu souvisí právě s Flashem. Benjamin Smedberg, který aktuálně u Mozilly pracuje na oddělení běhu zásuvných modulů od Firefoxu, si nedávno ve svém blogu postěžoval, že ladění problémů souvisejících s Flashem je velmi komplikované. Hlavní příčinu vidí v tom, že společnost Adobe k Flashi neposkytuje tzv. symbol server, který by vývojářům poskytl informace o zdroji problému.

Jak Benjamin dále píše, pokud problém nastává jak u Flashe, tak Silverlightu, dává přednost ladění pomocí Silverlightu. Microsoft totiž, na rozdíl od Adobe, k Silverlightu symbol server poskytuje. Ladění problémů je tak o mnoho snazší. Aby toho ještě nebylo málo, nelze u reportovaných pádů Firefoxu, které způsobila starší verze Flashe, říci, zda je novější verze Flashe řeší či nikoliv.

Možná se však blýská na lepší časy. Jak je z komentáře jednoho vývojáře Flashe patrné, jsou si v Adobe tohoto problému vědomi a symbol server plánují. Chtějí též spolupracovat s Mozillou, aby jim pomohla příčiny pádů odhalit.