Rubriky: Mozilla

Jaké byly #LinuxDays v podání Mozilla.cz


Letošní ročník LinuxDays byl pro nás úplně prvním. O náš stánek byl docela zájem a v obsazení Tomáš Zelina, Michal Vašíček a Michal Stanke jsme odpovídali na vaše otázky. Prověřili jste naše znalosti čerstvých novinek ve Firefoxu, jako je Elecrolysis, různých nastavení i nabídky doplňků. Ne na vše jsme ale znali odpověď, a tak pokud jsme vám nějakou slíbili, určitě se nám co nejdříve ozvěte e-mailem. Snažili jsme se na nic nezapomenout, ale občas nám chybí kontakty zpět.

V sobotu jste nás mohli kromě stánku najít i v otevřené místnosti. Odkazy na další čtení o tématech přednášek najdete v našich slajdech. Nejvíce vás zaujal Pontoon, framework L20n a také přednáška Michala V. a Tomáše o lokalizaci. Vybrali jsme z nich nejzajímavější dotazy a budeme jim věnovat samostatnou zprávičku na začátku příštího týdne. Odpoledne jsme se také zúčastnili otevřené diskuze o restartu L10N.cz a do jejího pokračování se můžete zapojit v e-mailové konferenci. I když se celou naší sobotou táhlo téma lokalizace, snažili jsme se vám být na stánku stále k dispozici a důkazem byly naše ochraptělé hlasy a na 200 rozdaných placek a odhadem i podobný počet samolepek.

img_20161008_115637

Nedělní program už žádnou naši přednášku nenabízel. Měli jsme tak dost času proměnit náš stánek na tetovací salon, kde jsme rozdali a z větší části rovnou aplikovali přes 150 tetování. Tímto zdravíme sousední Python.cz – kdy zajdeme @naPyvo?

img_20161009_154040

img_20161009_120856

Pokud si chcete také pořídit tetování a už na vás v neděli nezbylo, přidejte se k nám a buďte přímo u zdroje, nebo nás hledejte na příští akci. Tou bude s největší pravděpodobností už za měsíc brněnský OpenAlt.