Rubriky: Doplňky Firefox

Končí první experiment programu Test Pilot


Firefox Test Pilot je program, který nabízí pro Firefox experimentální funkce před tím, než je Mozilla potenciálně začne implementovat přímo do prohlížeče. Spuštěn byl letos v květnu a mezi prvními experimenty nabízel Activity Stream, Tab Center a Universal Search. Poslední jmenovaný experiment bude během dneška ukončen.

Chuck Harmston na blogu shrnul, co se Mozilla tímto experimentem naučila. Nyní před ukončením experimentu je v něm zapojeno skoro 140 000 uživatelů. Každý den jej pak použije asi 20 000.

universal-search-sticker

Tento doplněk pomáhal ve Firefoxu uhodnout, co chcete při psaní do adresního řádku vyhledat a podle toho rovnou nabízel možné výsledky. U nás jsme si ho ale moc neužili, protože byl zaměřen na anglicky mluvicí uživatele a na Spojené státy. To nezní jako novinka, ale Mozilla se snažila hlavně řešit otázku soukromí dat posílaných z adresního řádku na server, který provádí samotné vyhledávání a zpět pošle návrhy. Výstupy, které nejdete detailně vysvětlené v příspěvku, poslouží jako základ pro širší projekt Context Graph, který se pokusí nabídnout relevantní obsah na internetu i jiným způsobem než je explicitní vyhledávání.

Pokud jste Universal Search používali, můžete nyní vyplnit záverečný dotazník nebo se zapojit do diskuze o další budoucnosti na Mozilla Discourse.