Rubriky: Firefox

Mozilla brzy uvede Firefox Launcher pro Android

Jednou z posledních novinek od Mozilly je oznámení Firefox Launcheru pro Android. Jedná se o výsledek spolupráce mezi Mozillou a izraelskou společností EverythingMe, která již nějaký čas pro Android nabízí EverythingMe Launcher, ze kterého Firefox Launcher vychází. Firefox Launcher, jako náhrada domovské obrazovky v Androidu, by měl být dostupný ke stažení v následujících týdnech.

Co takový launcher nabízí, si můžete přečíst v popisku u EverythingMe Launcher na Google Play. Je to v prvé řadě přizpůsobování domovské obrazovky v závislosti na zvycích uživatele tj. může mít např. jinou podobu ráno, jinou večer. Umožňuje též vyhledávání obsahu a aplikací na základě klíčových slov. Jak aplikace vypadá si můžete prohlédnout na následujícím obrázku. Několik dalších přináší článek na serveru TechCrunch. Na posouzení, čím se Firefox Launcher bude lišit od EverythingMe Launcher, si budeme muset ještě počkat.

O EverythingMe jste již mohli slyšet v souvislosti s Firefox OS, do kterého je v určité podobě zaintegrován. Do stejnojmenné společnosti Mozilla spolu s dalšími i investovala. Ve Firefox OS 1.0 bylo vyhledávání Everything.me dostupné na samostatné obrazovce, od verze 1.1 je přímo součástí domovské obrazovky.

Firefox Launcher