Mozilla Persona je v betaverzi

Projekt Mozilla Persona (dříve známý jako BrowserID) byl dotažen do fáze betaverze. Jedná se o službu, pomocí které můžete snadno realizovat přihlašování na svém webu podobně, jako lze realizovat přihlašování pomocí Facebooku, Twitteru či Google účtu. Podstatným faktorem, který odlišuje Mozilla Persona od dříve zmíněných alternativ, je soukromí.

Na rozdíl od již zmíněných služeb totiž Mozilla Persona nesleduje vaši aktivitu napříč webem. Je navržena tak, aby to jednoduše nebylo možné. Detailněji projekt představuje článek na serveru Root.cz a další informace lze získat na webu Persona.org.

Co konkrétně znamená, že je tento projekt v betaverzi? Tak prvně je dostupné stabilní API, což nasazení Mozilla Persona výrazně usnadňuje. Vedle toho bylo upraveno rozhraní služby, které je nyní pro uživatele více přívětivé. A navíc je k dispozici i v češtině.

Chtěli byste implementovat přihlašování pomocí Mozilla Persona na svém webu? Mozilla Developer Network nabízí potřebnou dokumentaci. Na Gihubu pak naleznete hotová řešení, která se vám mohou hodit.

Přečtěte si také

Zatím žádné odpovědi

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *