Nové verze Firefoxu a Thunderbirdu přijdou v půli srpna

V rámci pravidelného vydávání nových verzí aplikací Mozilla je další datum vydání stanoveno na 16. srpna. Tento den by měl vyjít Firefox 6, který kromě řady oprav přinese řadu novinek. Ve stejný den by měl též vyjít Thunderbird 6, u kterého se však ještě uvažuje, zda datum jeho vydání nepřesunout na jiný den. Jisté však je, že dnes vyšla druhá betaverze.

K nové verzi má nakročeno též balík webových aplikací SeaMonkey, který vyšel ve verzi 2.3 Beta 2. Ve stejný den by též měly být dostupné aktualizace pro Firefox 3.6 (konkrétně verze 3.6.20) a Thunderbird 3.1 (zde se jedná o verzi 3.1.12).

Když už jsme načali ty nové verze. Webový prohlížeč Camino vyšel ve verzi 2.1 Beta 1, poštovní klient Postbox má našlápnuto k verzi 2.5.2 a Fabien Cazenave, autor editoru KompoZer, se na Twitteru zmínil, že připravuje buildy vylepšeného editoru Mozilla Composer, který je součástí SeaMonkey.

Mělo by se jednat o samostatnou aplikaci, ale nic detailního nezmínil. Fabien je v současné době zaměstnancem Mozilly a pracuje mimo jiné na vylepšování editoru pro psaní zpráv Thunderbirdu.