Unreal Engine 3 běží ve Firefoxu (ukázka)

V Mozille se již delší dobu snaží, aby web byl co nejlepší platformou pro tvorbu her. Jde zejména o to, aby šlo hry snadno vytvářet a taktéž, aby běžely rychle. Na jedné straně je totiž nespornou výhodou, že si hru můžete zahrát kdykoliv chcete a bez nutnosti cokoliv instalovat, na druhé straně je zde stále rozdíl mezi rychlostí vykonávání nativního kódu a JavaScriptu.

Na blogu Mozilly se teď objevila praktická ukázka toho, co dnes na webu může běžet. Je jím naportování populárního Unreal Engine 3 přímo do webového prohlížeče. Pro běh vám stačí pouze webový prohlížeč Firefox. Nic dalšího netřeba instalovat.

Jedná se o výsledek spolupráce Mozilly s Epic Games (tvůrci Unreal Engine 3). Celé naportování proběhlo za 4 dny. Samotný engine je napsán v C/C++, pro automatickou konverzi je pak použit jiný projekt Mozilly, Emscripten, který tento kód umožňuje automaticky převést na web. Posledním krůčkem je zde asm.js.

Jedná se o novinku aktuální vývojové verze Firefoxu. Není to žádný nový jazyk, jedná se o podmnožinu JavaScriptu, která může běžet v libovolném dnešním prohlížeči a v tom, jenž asm.js podporuje, se rychlost běhu dokáže výrazně přiblížit nativním aplikacím. V současné době je asm.js jako novinka podporována ve vývojové verzi Firefoxu a patrně se objeví i v Chrome.

Není určitě bez zajímavosti, že Mozilla spolupracuje s dalšími společnostmi jako Disney, EA či ZeptoLab, aby obdobným způsobem přinesli své herní tituly na web.

Přečtěte si také

Zatím žádné odpovědi

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *