Rubriky: SeaMonkey

Vyšlo SeaMonkey 2.49.4

Před týdnem komunita vypustila do vod internetu drobnou aktualizaci SeaMonkey 2.49.4. Protože jsme se tu SeaMonkey poslední rok moc nevěnovali, pojďme ve zkratce napravit, co se od poslední zprávičky o vydání 2.48 změnilo.

SeaMonkey 2.49.1 přešlo na základ Firefoxu 52 ESR s rozšířenou podporou. Tím byly opraveny stejné chyby jako ve Firefoxu, pády na některých systémech, upraveno bylo vkládání obrázků do e-mailů a na Linuxu se používá GTK3. Na překladech této verze už navíc pracoval Miroslav Geisselreiter, nový člen našeho překladatelského týmu cca od vydání verze 2.48.

Verze 2.49.2 opravovala chyby se zobrazováním UI na Linuxu, zakázala ve výchozím stavu WebRTC a opravila některé bezpečnostní chyby mimo jiné opět aktualizací jádra z ESR Firefoxu.

Předposlední 2.49.3 i poslední 2.49.4 byly opět o aktualizaci jádra z Firefoxu a portování z Thunderbirdu. SeaMonkey tak třeba obsahuje opravy týkající se bezpečnostní chyby EFAIL.

Bohužel automatické aktualizace od verze 2.48 stále nefungují. Pokud SeaMonkey používáte, zkontrolujte prosím ručně, že v aktuální verzi, případně si stáhněte nejnovější verzi a rušně spusťte její instalaci.