Rubriky: Firefox

Activity Stream a další mockupy


Mozilla nechce z Firefoxu jen odebírat staré neúspěšné funkce, jako se stane u skupin panelů, ale bude přidávat nové a vylepšovat stávající. Příkladem zcela nové funkce je tzv. Activity Stream. Stále je ve fázi návrhu, ale pokud dosáhne realizace, ovlivní i velkou část Firefox, jak jej známe dnes.

Activity Stream je návrh interaktivního zobrazení historie. Lze připodobnit k Facebookové zdi zobrazující vaši vlastní historii prohlížení. Snadno si tak opět přehrajete videa z YouTube a při tom uvidíte ve stejnou dobu přidané záložky nebo přečtené články. Mozilla počítá i s integrací se synchronizační službou Firefox Sync.

activity-stream-1

Druhý koncept ukazuje možnou podobu stránky nového panelu. Ta by kromě nejčastěji navštěvovaných stránek a vlastních dlaždic mohla ve zjednodušené podobě integrovat i samotný Activity Stream.

activity-stream-2

A pokud už Mozilla realizuje nový způsob procházení historie prohlížení, nesmí zapomenout ani na snadnou cestu znovu nalezené stránky a odkazy sdílet. To ve Firefoxu stále není ono a třetí koncept ukazuje, jak by mohlo sdílení fungovat nejen pro webové služby, ale i v do dalších aplikací v systému.

firefox-share

Na popsané mockupy se můžete podívat na Mozilla InVision. Jaké nové funkce nebo jejich vylepšení byste uvítali ve Firefox vy?

2 komentářů k článku “Activity Stream a další mockupy”

 1. Zbyněk Král napsal(a)

  Ahoj.

  Myslím, že program jako prohlížeč by měl být především přehledný s intuitivním ovládáním. Schválně kolikrát si prohlížíte, na co jste se dívali včera?
  Firefox je velice dobrý prohlížeč a rád ho i používám, nicméně místo vymýšlení timelines, by se vývojáři měli zamyslet spíše nad jeho mobilní verzí, třeba takové nastavení a ovládání není zrovna tak samozřejmé jako verze desktopová. Další velkou neznámou je pro mě jistá rozpolcenost mezi mobilními a despotovými záložkami při synchronizaci.
  Pro mě zásadní důvod proč používat Firefox je možnost používání doplňků a v tom je dle mého názoru prostě nejlepší. Chtěl bych se dočkat doby, kdy prostě ať chytnu do ruky PC, telefon anebo tablet, tak pořád budu mít pocit, že si prohlížím stránky ve „stejném“ Firefoxu

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Co přesně vám ve Firefoxu pro Android chybí?

   Co se týče záložek, osobně je stejně nikdy neprocházím a nechávám si je našeptávat z adresního řádku, takže třeba jejich nemožnost rozdělení do složek mi na mobilu vůbec nevadí.