Rubriky: Firefox

Adresní řádek a vyhledávání ve Firefoxu 4 v jednom? Ano, jde to.

Používáte Firefox 4 a rádi byste měli sloučený řádek s adresou a pole vyhledávání? V rámci Mozilla Labs se v týdnu objevilo experimentální rozšíření AwesomeBar HD, které vám přesně tuto možnost zpřístupní. Na rozdíl od podobných řešení v jiných prohlížečích se rozšíření snaží o ochranu soukromí uživatele, takže psané znaky do pole neposílá automaticky na vzdálený server.

Ukázka rozšíření AwesomeBar HD

Rozšíření nevyžaduje oficiálně pro instalaci restart Firefoxu. Na základě našeho zkoušení se nám však zdá, že bez restartu Firefoxu se rozšíření chová minimálně ve Firefoxu 6.0a1 poněkud podivně (např. nefungují korektně klávesové zkratky). Po restartu Firefoxu se vše spraví.

Blížeji rozšíření představuje následující video:

8 komentářů k článku “Adresní řádek a vyhledávání ve Firefoxu 4 v jednom? Ano, jde to.”

 1. Charla napsal(a)

  Zkusil jsem a musím říct, že nápad je super, ale provedení mizerné.
  A) byl jsem zvyklý po ALT+D stisknout písmeno A a šipku dolů a ENTER a tím se začala načítat první stránka z historie začínající na A. To nyní nefunguje
  B) Chtělo by to nastavení. Je sice fajn, že pod Search mi to nabídne google a bing, ale já bych si pod jednotlivými kategoriemi chtěl vyhledávače upravit, ne-li rovnou upravit / zrušit některé kategorie.

 2. Charla napsal(a)

  Za disfunkčností je zřejmně nekompatibilita s TabMix+ a SpeedDial. SpeedDial bych oželel, ale TM+ rozhodně ne :-/ Škoda, třeba to časem bude fungovat.

 3. zdenek napsal(a)

  Osobně jsem rád, že začal pod FF4 chodit Foobar 1.6 (http://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/foobar/), v článku zmiňované rozšíření mě odradilo „zabordelením“ adresního řádku a nemožností konfigurace.

 4. volani.webnode.cz napsal(a)

  A nestačilo by dát pryč pravé okono s vyhledáváním a přenastavit v about:config ?
  Já když něco napíšu do adresního řádku, tak mi to hledá na seznam.cz …

 5. DiGi napsal(a)

  Také jen můžu potvrdit nefunkčnost s TabMixPlus. A toho se prostě nevzdám 🙂

  Stejně mi přijde Ubiquity pořád ještě lepší řešení. Škoda tak zajímavého projektu…

 6. lední brtník napsal(a)

  čím dál hůř. status bar pryč (nevidím přesměrování ani ze kterých dalších webů se tahá obsah a co brzdí načtení stránky), vyhledávací pole pryč – mám v něm zapamatovanou položku kterou budu v dalších panelech používat).
  degenerace téměř na kiosk režim (nebo chrome chcete-li) je ideální pro pojídače hamburgerů, ale starý bezpečný firefox už to není.
  když už 90% notebooků musí mít „filmové“ pidirozlišení 766px, to nemůžou vývojáři přesunout (konfiguratelně!) veškeré možné menu/ikony vlevo, vedle okna s obsahem?

 7. Benik3 napsal(a)

  Zajimave reseni, ale daleko vic se mi libi, ze ve firefox 4 lze vyhledavat na googlu pouhym zadanim vyrazu do adresoveho radku. Drive se jeste pred to muselo dat g 🙂

 8. Charla napsal(a)

  [3] Tak hurá Foobar dělá podobnou věc jako tenhle experiment od Mozilly, ale narozdíl od něj i funguje. Možná by mozilla nemusel nutně experimentovat, ale vzít už funkční věci a začlenit je do FX, ne existující znovu vymýšlet.