Rubriky: Mozilla

Asistent s rozpoznáváním řeči od Mozilly

Na Kickstarteru můžete ještě 3 týdny podpořit projekt otevřeného hlasového asistenta Mycroft Mark II. Cílová částka 50 tisíc dolarů byla dosažena za necelých 7 hodin a už je více než jednou překonána. Za 99 dolarů dostanete asistenta jako stavebnici bez „těla“, ale s kompletní dokumentací a modelů pro tisk potřebných součástí na 3D tiskárně. Pokud se na tisk a následné sestavení necítíte, za 129 dolarů dostanete produkt kompletní a sestavený, za 299 dolarů dokonce třikrát. Očekávané doručení je během prosince 2018.

Proč tu ale o Mycroftu píšeme – podle oznámení na blogu bude Mycroft Mark II používat DeepSpeech – open source rozpoznávání řeči od Mozilly. K jeho vylepšování může přispět každý vlastními nahrávkami nebo jejich ověřováním.

Pokud nechcete čekat, můžete si vyzkoušet Mycroft Mark I už teď. Buď přímo zakoupením referenčního hardwaru nebo po instalaci na Raspberry Pi, Android nebo Linux. DeepSpeech na něm bude od konce března, ale budete si moci vybrat i mezi jinými způsoby rozpoznávání.