Rubriky: Mobily Mozilla

Mozilla vypíná obchod s aplikacemi


Mozilla na konci března definitivně uzavře kapitolu Firefoxu OS, když vypne obchod s aplikacemi Firefox Marketplace. Datum ukončení jeho provozu je 30. března 2018.

Po konci Firefox OS byl na konci března 2016 zastaven i vývoj obchodu s aplikacemi Marketplace. Rovněž byly z obchodu odebrány veškeré aplikace pro prohlížeč Firefox na ostatních platformách a placené aplikace. Zůstaly jenom bezplatné aplikace pro Firefox OS. Nyní, po dvou letech, se tak uzavře snad poslední systém, který Mozilla postavila exkluzivně pro svůj webový mobilní operační systém.

4 komentářů k článku “Mozilla vypíná obchod s aplikacemi”

 1. Calvin napsal(a)

  To jsem nikdy nepoužil….ani jsem neměl FirefoxOS v ruce.

 2. Jan P. napsal(a)

  Já si koupil tehdy oficiální Firefox Flame mobil, a kvůli Mozille jsem tímpádem vyhodil do koše asi 4 tisíce Kč. Teď ten mobil mám akorát jako sběratelský kousek, třeba to někdy bude mít i nějakou cenu 🙂 Mrzí mě, že ani jednou na ten mobil nepřišel oficiální update, Mozilla se na uživatele prostě vykašlala. Mimoto ten mobil jakožto hardware je úplně příšerný, takže jsem se nakonec nedivil, že se FF OS neuchytilo. Škoda. Vypadalo to slibně a fandil bych tomu dodnes, kdyby to bylo aktivní.

  1. David J. napsal(a)

   I já, kdyby alespoň aktualizovali ten prohlížeč který po všech aktualizacích padá od začátků. Telefon jsem měl od t-mobile.cz od nich už nic. Nejenže porušili balení, aby tam nahráli své profily a své smetí ale aktualizace neposkytli.

  2. Mil S napsal(a)

   Je to jako Lumie od Microsoftu. Zákazník je nezajímá.