Rubriky: Doplňky Firefox

Automatická instalace Flashe ve Firefoxu

Jednou z méně známých funkcí Firefoxu je dohledávání neznámých zásuvných modulů, které jsou potřeba na zobrazení obsahu webové stránky. Nejčastěji se jedná o Flash, který bývá jedním s z prvních programů, které uživatelé instalují. Možná právě z tohoto důvodu se moc neví, že Firefox umožňuje díky funkci automatického dohledávání potřebných zásuvných modulů Flash automaticky nainstalovat.

Pokud není v systému nainstalován, zobrazí se nabídka na jeho instalaci, která se po odsouhlasení licenčního ujednání automaticky provede. Není potřeba ani restart prohlížeče a vše hned funguje, jak má. Uživatel si jednoduše zvolí, zda chce Flash nainstalovat, či nikoliv. Kdykoliv později má možnost jej zakázat ve Správci doplňků, který umožňuje jednotlivé zásuvné moduly spravovat. Přehled nainstalovaných zásuvných modulů můžete mimo Správce doplňků získat i tak, že do adresního řádku zadáte about:plugins.

Instalace Flashe ve Firefoxu

2 komentářů k článku “Automatická instalace Flashe ve Firefoxu”

  1. Štěpán Pernický napsal(a)

    Neplánuje se do Firefoxu 4.0 integrace Flash Llayeru? Tahle funkce je naplánována integrovat do Google Chrome a řekl bych, že je to skvělý nápad.I když je fakt, že Flash je potencionální bezpečnostní hrozba, ale kdyby Mozilla spolupacovala přímo s Adobe na integraci mohlo by to mít výrazný vliv na bezpečnost.

  2. v6ak napsal(a)

    [2] O vlivu na bezpečnost pochybuji. Vliv by to mohlo mít asi maximálně na výkon a pohodlí (klávesové zkratky jako ctrl+tab při focusu na flashi).