Brendan Eich rezignoval na funkci CEO Mozilly

Před pár dny byl jako nový CEO Mozilly jmenován Brendan Eich, člověk, který stál u zrodu projektu Mozilla a mimo jiné stál i u zrodu JavaScriptu. Jeho jmenování vzbudilo i kontroverzi, protože Brendan v roce 2008 finančně podpořil organizaci, jenž bojovala proti povolení sňatků homosexuálů v Kalifornii. Bohužel toto jmenování vzbudilo mnohdy až fanatické reakce vně projektu a Brendan se po pár dnech rozhodl rezignovat a opouští projekt Mozilla. Nechce prý projekt poškozovat a chce také strávit více času s rodinou.

Tento krok učinil přesto, že ho vývojáři a přispěvatelé Mozilly podporovali (počet příspěvků na Planet Mozilla hovoří za vše). Mitchell Bakerová k tomuto kroku poznamenává, že projekt Mozilla je otevřený a jeho přispěvatelé jsou po celém světě napříč národy a vyznání. Zároveň zmiňuje, že jmenování Brendana jako CEO mělo být lépe zvládnuto.

Odchod Brendana je každopádně velká škoda pro projekt Mozilla. Přejeme mu každopádně hodně zdaru do jeho další práce.

Přečtěte si také

2 odpovědi

  1. ivoszz napsal(a) :

    Smutná záležitost. Myslím si, že odchod Eicha Mozillu z dlouhodobého hlediska poškodí. A když si čtu příspěvek zastupující ředitelky, mám o Mozillu dokonce obavy.

  2. Michal Stanke napsal(a) :

    Pro zájemce o více informací sepsala Mozilla na svém blogu FAQ: https://blog.mozilla.org/blog/2014/04/05/faq-on-ceo-resignation/ .