Rubriky: Mozilla

Brendan Eich rezignoval na funkci CEO Mozilly

Před pár dny byl jako nový CEO Mozilly jmenován Brendan Eich, člověk, který stál u zrodu projektu Mozilla a mimo jiné stál i u zrodu JavaScriptu. Jeho jmenování vzbudilo i kontroverzi, protože Brendan v roce 2008 finančně podpořil organizaci, jenž bojovala proti povolení sňatků homosexuálů v Kalifornii. Bohužel toto jmenování vzbudilo mnohdy až fanatické reakce vně projektu a Brendan se po pár dnech rozhodl rezignovat a opouští projekt Mozilla. Nechce prý projekt poškozovat a chce také strávit více času s rodinou.

Tento krok učinil přesto, že ho vývojáři a přispěvatelé Mozilly podporovali (počet příspěvků na Planet Mozilla hovoří za vše). Mitchell Bakerová k tomuto kroku poznamenává, že projekt Mozilla je otevřený a jeho přispěvatelé jsou po celém světě napříč národy a vyznání. Zároveň zmiňuje, že jmenování Brendana jako CEO mělo být lépe zvládnuto.

Odchod Brendana je každopádně velká škoda pro projekt Mozilla. Přejeme mu každopádně hodně zdaru do jeho další práce.

2 komentářů k článku “Brendan Eich rezignoval na funkci CEO Mozilly”

  1. ivoszz napsal(a)

    Smutná záležitost. Myslím si, že odchod Eicha Mozillu z dlouhodobého hlediska poškodí. A když si čtu příspěvek zastupující ředitelky, mám o Mozillu dokonce obavy.

  2. Michal Stanke napsal(a)

    Pro zájemce o více informací sepsala Mozilla na svém blogu FAQ: https://blog.mozilla.org/blog/2014/04/05/faq-on-ceo-resignation/ .