BrowserID nyní mluví česky

Systém pro jednotné přihlašování k webu BrowserID se dočkal 27 lokalizací, mezi kterými nechybí čeština. Pokud jste dosud o BrowserID neslyšeli, pak se jedná o centralizovaný autentizační systém od Mozilly, který umožňuje snadné přihlašování k různým webům a službám. Více se o něm a jeho výhodách rozepisuje server Root.cz.

Jak už bývá u produktů Mozilla zvykem, klade BrowserID důraz na soukromí uživatele. Obdobným autorizačním systémům, které provozuje např. Facebook, Google a další se totiž často vytýká, že v zásadě slouží k zjišťování informací o chování jednotlivých uživatelů na webu. Pevně doufáme, že česká lokalizace pomůže k většímu rozšíření BrowserID i v našich končinách. Přeloženo je základní rozhraní pro komunikaci webu s BrowserID, samotný web v současné době lokalizovat nelze.

Přečtěte si také

2 odpovědi

  1. Charla napsal(a) :

    Projekt vypadá hezky, vlastně takové OpenID. OpenID se však mám pocit příliš nerozvinulo, v ČR jsem narazil asi tak na 3 weby, které ho podporují. Není ještě brzo se na Browser ID registrovat? Podporují to už nějaké tuzemské weby, nebo je to zatím spíše jen koncept?

  2. Michal Stanke napsal(a) :

    Na browserid.org vidím přeložené jen odkazy nahoře (Jak to funguje, Vývojáři, Přihlášení) a dole (Od…Potřebujete pomoci?).
    Navíc ten odkaz Potřebujete pomoci je napevno nasměrován na anglickou verzi nápovědy (en-US v adrese).