Rubriky: Mozilla

BrowserID nyní mluví česky

Systém pro jednotné přihlašování k webu BrowserID se dočkal 27 lokalizací, mezi kterými nechybí čeština. Pokud jste dosud o BrowserID neslyšeli, pak se jedná o centralizovaný autentizační systém od Mozilly, který umožňuje snadné přihlašování k různým webům a službám. Více se o něm a jeho výhodách rozepisuje server Root.cz.

Jak už bývá u produktů Mozilla zvykem, klade BrowserID důraz na soukromí uživatele. Obdobným autorizačním systémům, které provozuje např. Facebook, Google a další se totiž často vytýká, že v zásadě slouží k zjišťování informací o chování jednotlivých uživatelů na webu. Pevně doufáme, že česká lokalizace pomůže k většímu rozšíření BrowserID i v našich končinách. Přeloženo je základní rozhraní pro komunikaci webu s BrowserID, samotný web v současné době lokalizovat nelze.

2 komentářů k článku “BrowserID nyní mluví česky”

  1. Charla napsal(a)

    Projekt vypadá hezky, vlastně takové OpenID. OpenID se však mám pocit příliš nerozvinulo, v ČR jsem narazil asi tak na 3 weby, které ho podporují. Není ještě brzo se na Browser ID registrovat? Podporují to už nějaké tuzemské weby, nebo je to zatím spíše jen koncept?

  2. Michal Stanke napsal(a)

    Na browserid.org vidím přeložené jen odkazy nahoře (Jak to funguje, Vývojáři, Přihlášení) a dole (Od…Potřebujete pomoci?).
    Navíc ten odkaz Potřebujete pomoci je napevno nasměrován na anglickou verzi nápovědy (en-US v adrese).