Rubriky: Firefox

Brzy odstartuje beta program Firefoxu 4.0

Firefox 4.0 již vyšel v pět alfaverzích, ale výraznějších změn doznává až v posledních týdnech. Pokud detailněji sledujete vývoj Firefoxu 4.0, mohli jste zaregistrovat informaci, že brzy začnou vycházet betaverze. Ta první je plánována na červenec a spolu s ní se spustí i „beta program“. Co si pod ním představit?

Součástí betaverzí Firefoxu bude možnost snadno poslat svou reakci na novinky v nich obsažené. Budete se moci vyjádřit, zda se vám novinky líbí či ne. Na webu pak budou tyto ohlasy dostupné v nové webové aplikaci Firefox Input.

Mimo to budou dostupné dotazníky, v kterých se budete moci k jednotlivým novinkám vyjádřit. Tyto dotazníky budou díky Mozilla.cz k dispozici i v češtině. V souvislosti s první betaverzí Firefoxu 4.0 stojí za to poznamenat, že podoba této verze nebude ještě zdaleka odpovídat finální verze. A to jak co se týče vzhledu, tak funkčnosti. Jednotlivé betaverze by měly vycházet přibližně v intervalech tří týdnů.

16 komentářů k článku “Brzy odstartuje beta program Firefoxu 4.0”

 1. Joelp napsal(a)

  Jen škoda že to není v rámci rozšíření Test Pilot

 2. Štěpán Pernický napsal(a)

  Neuvěřitelné. Vývojáří od Firefoxu nejspíše nespí. Každý den nové sestavení a za chvíli tu máme beta verze. Každý den čekám co nového poslední noční sestavení přinese. Je vidět, že na Firefoxu 4 si dává Mozilla hodně záležet. Tak intenzivní vývoj zapojen s širokou komunitou včetně českých lokalizacích tu snad ještě nebyl. Velká pochvala Mozille a hlavně zde její české pobočce za tento přístup.

 3. Charla napsal(a)

  K tomu aby se mohl tvor vyjádřit k nějaké změně, nové vlastnosti FX musí mít nainstalovánu onu Beta Verzi, nebo dotazníky budou odděleny nezávisle? Další věc, která je pro dost uživatelů dost zásadní, zda na dotazníky budou moci reagovat v češtině, nebo pouze v angličtině?

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [3] Minimálně jeden dotazník bude k dispozici mimo, ale ten bude spíše takový obecný. Zbylé budou určitě dostupné z Firefoxu, zda i mimo, netuším. Odpovídat se bude moci česky.

 5. Edic napsal(a)

  Nevie sa nieco blizsie o termine vydania bety ? Na stranke https://wiki.mozilla.org/Firefox/4/Beta sa spomina datum 24.6. ale ako vidno zatial nic 🙁 Btw posledne nocne verzie sa uz zacinaju vyrazne priblizovat k novemu vzhladu 🙂 Paci sa mi to, aj ked by som to nove tlacidlo radsej posunul na lavo od prvej zalozky, takto je tam stale nadbytocny priestor nad zalozkami…

 6. MaofKO napsal(a)

  no mne dnes už aktualizovalo na verziu 4.0b2pre, čiže beta 1 vyšla asi dnes, prípadne ešte včera večer

 7. Pavel Cvrček napsal(a)

  [6] Ne, žádná Beta 1 nevyšla. To, že se na úrovni nightly buildů změnila verze, s vydáním/nevydáním nesouvisí.

 8. MaofKO napsal(a)

  aha, vďaka, to som nevedel…veď sa mi aj zdalo čudné, že tu nikde nieje článok a že by sa aj Mozille výnimočne podarilo aspoň približne dodržať termín 🙂

 9. Mr.Henky napsal(a)

  Prvú build bety 1 je k dispozícii. Vydanie tipujem tak na prelom týždňov.

 10. Charla napsal(a)

  Kde se dá sehnat Beta verze FX 4.0? Děkuji za odpověď

 11. Pavel Cvrček napsal(a)

  [10] Betaverze Firefoxu 4.0 ještě není dostupná. Prozatím jsou dostupné pouze vývojové verze.

 12. MaofKO napsal(a)

  [10] Tu ich máš, beta to síce ešte nie je, ale čoskoro už bude.
  http://nightly.mozilla.org/

 13. Mr.Henky napsal(a)

  [10] http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/nightly/4.0b1-candidates/build1/win32/en-US/Firefox%20Setup%204.0%20Beta%201.exe

 14. Štěpán Pernický napsal(a)

  Jestli to dobře chápu tak zatím vyšli jen kandidáti na beta verzi. Skutečná beta ještě vydána nebyla.

 15. Pavel Cvrček napsal(a)

  Ano, zatím jsou k dispozici pouze kandidáti.

 16. Mr.Henky napsal(a)

  Len podotknem, že beta 1 bude len v angličtine.