Doplňky pro Thunderbird a SeaMonkey se přesunou na vlastní server

S vydáním poslední ESR verze začal Firefox ve všech verzích exkluzivně podporovat jenom WebExtensions doplňky. Protože Thunderbird a SeaMonkey jeho cestu (zatím) nenásledují, ode dneška budou mít jejich doplňky vlastní server.

Původní „plnotučné“ doplňky Firefox označil jako zastaralé už před vydáním verze 57. Už tehdy bylo jasné, že bude potřeba podporu pro nějak o něco déle udržet v Thunderbirdu a SeaMonkey. Jednak v kódu, ale také na serveru, skrze který jsou doplňky dostupné ke stažení.

Podle plánu budou dnes doplňky využívající starou technologii a určené pro Thunderbird a SeaMonkey zmigrovány na vlastní server na adrese addons.thunderbird.net. Původní adresy by měly být na nový server přesměrovány, minimálně pro účely stahování aktualizací. Pokud nějaký takový doplněk vyvíjíte, bude zmigrován i váš účet. Díky účtu Firefoxu se můžete na novém serveru přihlásit úplně stejně, jako na AMO.

Doplňky, které podporují i Firefox případně Firefox pro Android na AMO uvedené zůstanou. Pokud byste jako autor nějakého doplňku narazili po migraci na problém, podívejte se do diskuze na Mozilla Discourse.