Rubriky: Thunderbird

Experimentální doplňky pro Thunderbird 5

Řada novinek pro Thunderbird se nejprve objevuje ve formě experimentálních rozšíření. I pro Thunderbird 5 je jich několik k dispozici, takže si ty nejzajímavější představme. O některých z nich jsme se již zmiňovali, ale určitě neuškodí se o nich zmínit znovu. Zvlášťe, když od té doby ušly kus cesty.

Kalendářové rozšíření Lightning myslím netřeba dlouze představovat. V zásadě ani nepasuje do kolonky „experimentální“, protože se jedná o plnohodnotné rozšíření, které je k dispozici již několik let. V souvislosti s vydáním nové verze Thunderbirdu vyšla verze 1.0 Beta 4. V rámci ní je dostupných několik novinek a oprav. Rozšíření je jako vždy dostupné na serveru Doplňky Mozilly, případně v rámci automatických aktualizací.

Experimentální rozšíření Thunderbird Conversations je k dispozici ve verzi 2.0. Jak již název napovídá, přidává rozšíření do Thunderbirdu podporu pro konverzace ve stylu GMailu.

Thunderbird Conversations

Dalším zajímavým počinem je rozšíření Mail Summaries, které do Thunderbirdu přidává souhrnné informace o poštovním účtu.

Mail Summaries

Před několika měsíci jsme se již zmiňovali o rozšíření Compose for Thunderbird, což je prototyp možného nového editoru pro psaní zpráv založeného na CKEditoru. Psaní nových zpráv navíc probíhá v panelu a nikoliv v samostatném okně.

Compose for Thunderbird

Pokud jste uživatelem Ubuntu, může vás zaujmout experimentální rozšíření Ubuntu Unity Messaging Menu Integration, které Thunderbird integruje s Ubuntu Unity.

Ubuntu Unity

4 komentářů k článku “Experimentální doplňky pro Thunderbird 5”

 1. marecekk86 napsal(a)

  Páči sa mi tento článok, opäť som sa dozvedel o niektorých nových doplnkoch.

  Osobne by ma zaujímal jeden doplnok – Mozilla Labs: Contacts, ktorý som nenašiel v článku a ktorý sa mi v minulých verziách dosť páčil.

  Pomohla by jeho aktualizácia a taktiež aj nejaký funkčný button aby som dané rozšírenie nemusel spúšťať cez kontextové menu .

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Pravda, na toto rozšíření jsem si nevzpomněl. Podle mě je to aktuálně mrtvý projekt.

 3. Charla napsal(a)

  Zajímalo by mě, zda se nějaké probojuje do finální verze. Ostatně už se mnoho hovoří o FX 6/7/8 atd., ale jestli jsem to pochopil, tak cykly TB a FX by se měly synchronizovat, tedy někdy v srpnu by měl vyjít TB 6 a zatím tu o něm nebyla ani jedna zmínka. Občas se mi zdá, že TB je pro Mozillu takový vedlejší produkt, který balancuje nad propastí a moc se o něm nemluví a je to docela škoda. Ostatně přijde mi smutné, že Lightning, jakožto asi nejdůležitější doplněk pro TB je už pár let s nálepkou beta a bůh ví, zda se jí zbaví. Bylo by fajn, kdyby se vývoj TB pohyboval kupředu a TB představil novinky (např. integraci experimentálních doplňků) a ne jen kosmetické změny, jako je zobrazování velikosti příloh. Osobně bych zde občas (častěji než 1 za 2 měsíce) rád viděl nějaké novinky nejen z FX.

 4. marecekk86 napsal(a)

  Nevravím,že bez neho nedokážem, žiť, ale zvyk je železná košeľa 🙂

  Ja by som bol rád ak by sa spravila nejaká aktualizácia 🙂