Experimety No More 404’s a Tracking Protection byly ukončeny

Včerejším dnem byly ukončeny experimenty programu Test Pilot No More 404’s, který automaticky vyhledával nedostupné stránky v internetovém archivu Wayback Machine, a nástroj Tracking Protection, který zapínal ochranu proti sledování i mimo anonymní režim a poskytoval rozhraní pro hlášení chyb.

První jmenovaný experiment se však dočká pokračování – bude vyčleněn jako samostatný doplněk a nahrán na server s doplňky na adrese addons.mozilla.org, kde jej budou nadále udržovat lidé z Internet Archive.

Druhý experiment měl sloužit převážně jako nástroj k vylepšení stejnojmenné funkce dostupné v anonymním režimu. Připomínky zaslané v rámci experimentu byly ve spolupráci s Disconnect.me (firmou poskytující seznam pro blokování sledovacích prvků) zapracovány do stávajícího nástroje a budou v Ochraně sledování dostupné v některé z příštích aktualizací Firefoxu.

Animace, která provázela dialog nabízející archivovanou verzi nedostupné stránky (animovaná verze se zobrazí po klepnutí)

Stávající uživatelé experimentu No More 404’s budou automaticky převedeni na doplněk z Doplňků Mozilly, doplněk Tracking protection bude automaticky zakázán a odinstalován. Náhradou může být doplněk Ghostery nebo oficiální doplněk Disconnect.me.

Úplný rozbor průběhu a výsledků obou experimentů můžete najít na stránkách testpilot.firefox.com v sekci s ukončenými experimenty.

(Zdroj: testpilot.firefox.com (2))

Přečtěte si také

6 odpovědí

 1. Chjo napsal(a) :

  To nemůžete namísto odkazu na homepage doplňků odkázat rovnou na stránku toho doplňku? :-/

  1. stmr napsal(a) :

   Problém bude možná v tom, že takový doplněk ještě neexistuje.
   „První jmenovaný experiment se však dočká pokračování – bude vyčleněn jako samostatný doplněk“

   Stačí chápat psaný text, nemusíte se hned rozčilovat.