Rubriky: Firefox

Finální verze Firefoxu 4 pro Android je k dispozici

Týden po vydání Firefoxu 4 pro desktop dnes Mozilla vydala Firefox 4 pro mobilní zařízení. Jedná se o první finální verzi, která je k dispozici vedle platformy Maemo i pro Android. Nová verze je založena na stejném základu jako desktopová verze. Z pohledu podporovaných technologií má tedy tento mobilní prohlížeč stejné vlastnosti jako Firefox 4 pro desktop. Vývojáři tak mohou využít novinek z HTML5 či například WebGL.

Díky integrované funkci Firefox Sync máte nyní možnost snadné synchronizace dat s desktopovou verzí Firefoxu. Blížeji vám tuto funkci osvětlí následující video.

Ve verzi 4 též naleznete možnost snadného sdílení odkazů, exportu stránky do PDF či přepracované domovské stránce prohlížeče. Oproti předchozí verzi došlo k znatelnému vylepšení výkonu, kterého by si uživatelé měli všimnout jak na rychlosti odezvy, tak na množství zabírané paměti. Pro mobilní verzi Firefoxu 4 je též k dispozici řada doplňků, které si můžete stáhnout a nainstalovat.

Firefox 4 pro mobilní zařízení je k dispozici ke stažení a jako vždy nechybí česká varianta. Bližší informace jako vždy naleznete v poznámkách k vydání.

5 komentářů k článku “Finální verze Firefoxu 4 pro Android je k dispozici”

 1. ratafak napsal(a)

  Skoda ze nema podporu flashu.

 2. Mira napsal(a)

  Tak jsem si tento prohlížeč stáhnul.
  je rychlí a jeví sei jako stabilní. Má však jeden zásadní problém … A to, že když si na displeji telefonu tex zvětším natolik, aby byl čitelný, nezformátuje se mi na velikost displeje. To jest musím skrolovat do stran, aby sem si mohl přečíst celý odstavec.

  Až mě překvapuje, že tato vlastnost není u tohoto prohlížeče v základu. Přitom integrovaný prohlížeč v Androidu tuto vlastnost má. taktéž ji má Opera pro mobil. A jen firefox né …

  Muj závěr je, že pokud chcete rychlí prohlížeč s propojením na PC a nevadí vám, že budete jak manáskové muset pořád scrolovat, je firefox super.
  Jinak od něj raději ruce pryč … 🙂

  Vracím se zpět k integrovanému prohlížeči.

 3. Matěj Cepl napsal(a)

  Prosím, nezapomínat na to, že toto není jenom Firefox pro Android, ale znám mnoho lidí (a já jsem mezi nimi), kdo jsou rádi, že konečně existuje funkční Firefox pro jejich N900.

 4. Štěpán Pernický napsal(a)

  Osobně mně zklamal delší start aplikace. Než se načtou knihovny a kdo ví co ještě tak v Google Chrome už dávno surfuji. Nedá se ten start nějak urychlit? Mám Samsung Galaxy S s Androidem 2,2. Jinak se mě Firefox líbí a nemám co bych mu vytknul. Snad jen nepodporu Flashe

 5. David Bubník napsal(a)

  Osobně bych uvítal Firefox pro Windows Mobile.. Nevím, zda někdo vůbec uvažuje, že by byl. Firefox využívám, jsem s ním spokojený. Jen podpora mne udivuje..