Rubriky: Doplňky

Firebug bude k dispozici i pro jiné prohlížeče

Rozšíření Firebug myslím netřeba dlouze představovat. Tento populární nástroj, který pomáhá řadě vývojářům s tvorbou webových aplikací, se těší velké popularitě a dal vzniknout i řadě „klonům“ pro jiné prohlížeče. V poslední době si však nelze nepovšimnout trendu, kdy každý webový prohlížeč obsahuje nástroje pro vývoji již tzv. v základu. Tvůrci Firebugu se na to rozhodli reagovat úpravou svého budoucího směřování.

V něm se mimo jiné uvádí, že se budou snažit, aby byl Firebug do budoucna k dispozici pro více webových prohlížečů a to včetně těch mobilních. Již dnes je například k dispozici Firebug Lite pro webový prohlížeč Google Chrome. Mimo to se budou snažit o tvorbu nových nástrojů, které pomohou s vývojem webů. Při této příležitosti hovoří například o novém debuggeru CSS.

Mezitím se pracuje na verzi 1.6, která je nyní k dispozici v třetí betaverzi. Finální verze měla být k dispozici spolu s vydáním Firefoxu 4.0, ale nakonec bude verze 1.6 k dispozici pro Firefox 3.6 a nižší. Pro Firefox 4.0 bude určena verze 1.7, na které se již pracuje.

Jeden komentář k článku “Firebug bude k dispozici i pro jiné prohlížeče”

  1. Anonymous735 napsal(a)

    Kdyby to tak slo integrovat do IE, to by byla parada :).