Rubriky: Firefox

Firefox 11 bude podporovat synchronizaci doplňků

S příchodem Firefoxu 11 se podpora synchronizace ve Firefoxu (Firefox Sync) dočká zajímavé novinky v podobě podpory synchronizace doplňků. Ta byla ze strany uživatelů hodně žádána. Můžete si ji vyzkoušet již v aktuální vývojové verzi, ale pozor, pro existující uživatele, kteří si dříve zvolili, jaké položky chtějí synchronizovat, je synchronizace ve výchozím nastavení zakázána. Nutno ji povolit v dialogu Možnosti.

Synchronizace doplňků ve Firefoxu

K podpoře synchronizace ještě dvě důležité informace. Ta první se týká podpory synchronizace doplňků napříč zařízeními. Celkem pochopitelně zde platí, že doplněk určený pro desktopovou verzi Firefoxu nebude synchronizován s telefonem, kde běží mobilní verze Firefoxu a naopak.

Druhý bod se týká rozsahu podpory synchronizace doplňků. Z bezpečnostních a jiných důvodů se vývojáři rozhodli aktuálně umožnit pouze synchronizaci doplňků, které jsou hostovány na serveru Doplňky Mozilly a prošly tak klasickým schvalovacím procesem.

2 komentářů k článku “Firefox 11 bude podporovat synchronizaci doplňků”

  1. Honza napsal(a)

    Vyzkoušel jsem ale myslím, že zatím to není úplně dotaženo do konce. Chybí jedna podstatná věc, a sice kromě synchronizace samotných doplňků také synchronizace jejich nastavení. Takto se musí na každé instanci FF po první synchronizaci doplňků každý doplněk ručně nastavovat dle potřeb uživatele, což je pěkně otravné.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Nechybí. Samotná synchronizace však nemůže vědět, co konkrétně je a není nastavení konkrétního rozšíření. Autor rozšíření však má možnost to Firefox Sync říci a ten se podle toho zachová tj. bude synchronizovat i nastavení.