Rubriky: Firefox

Firefox 18 bude ukládané stránky pojmenovávat konzistentně

Už od začátku, kdy jsem začal používat webové prohlížeče postavené na Mozille, mi vadilo nekonzistentní pojmenovávání ukládaných webových stránek. Teď mam na mysli výchozí pojmenování ukládaných webových stránek. V závislosti na tom, zda se v adrese objevoval i název HTML souboru, se totiž výchozí pojmenování odvozovalo buď podle názvu tohoto souboru nebo podle HTML tagu <title>.

Protože mi zejména ze začátku uvedená nekonzistence docela vadila, vytvořil jsem si rozšíření, které uvedenou funkčnost upravovalo do vyhovující podoby. Osobně jsem ale rád, že s příchodem Firefoxu 18 již nebudu rozšíření potřebovat. Firefox bude výchozí pojmenování ukládané HTML stránky odvozovat vždy od HTML tagu <title>.

3 komentářů k článku “Firefox 18 bude ukládané stránky pojmenovávat konzistentně”

 1. Jarda Walter napsal(a)

  Bude se to vztahovat na uložení stránky do „záložek“ (oblíbených) ?

  Nebo jenom jako uložení si webové stránky d,o externího HTML souboru, (což je dneska už imho přežitek). Nahrazuje se exportem do MAFF, MHT, XPS, a asi nejvíce PDF.

  předem díky za vyjasnění…

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Tato úprava se týká ukládání webových stránek na disk, ne do záložek.

 3. Jaroslav Matura napsal(a)

  Počítám, že se to vztahuje na ukládání stránek jako celku. Ukládání do HTML za přežitek nepovažuju, já jsem radši, když si uloženou stránku ručně upravit. MHTML se mi nelíbí, i když by ho měl Firefox taky podporovat.