Rubriky: Firefox

Firefox 3.6.4 bude s odděleným během zásuvných modulů

Dlouho připravovaný oddělený běh zásuvných modulů (pluginů), který je v současné době k dispozici v rámci vývojových verzí, se brzy dostane ke koncovým uživatelům. Dle dnešního setkání vývojářů bude tato úprava zahrnuta v následující aktualizaci Firefoxu, kterou by měl být Firefox 3.6.4. Tato aktualizace je předběžně plánována na 4. května. Připomínáme, že v první fázi bude oddělený běh zásuvných modulů dostupný u verzí pro Windows a Linux a ve výchozím nastavení bude prozatím aktivován pro zásuvné moduly Flashe, Silverlightu a Quicktime. Verze pro Mac OS X by se měla dostat do vývojové verze Firefoxu v následujících dnech.

3 komentářů k článku “Firefox 3.6.4 bude s odděleným během zásuvných modulů”

 1. mab napsal(a)

  To je ovšem dobrá zpráva. Nestudoval jsem do hloubky, ale kdyby ještě přidali každý tab jako samostatný, sestřelitelný proces/vlákno, byla by to paráda. Hodilo by se i nějaké měřítko v programu, které by ukazovalo procesorovou/paměťovou náročnost tabů, aby pak šel přenáročný panel prostě jednoduše sestřelit a odlehčilo se prohlížeči. Závěrem bych dointegroval něktará příhodná rozšíření, která jsou dost užitečná do samotného programu(tabmix, reloadevery, adBlock+he, linkification, ietab2).

 2. Charla napsal(a)

  Tak co se integrace některých doplňků týče nebyl bych proti. Takový tab mix+ v nastavení FX v záložce panely by bylo jistě fajn, ale třeba ne pro každého. A na druhou stranu jsem rád, že tato integrace není, neb ne každému by třeba tab mix+ vyhovoval, někomu by zase mohlo nevyhovovat něco jiného. A Mozilla to nechce z toho důvodu, že FX má být jako malé lišče, které nic neumí a každý, nechť si vymazlí přesně takovou lišku, jakou si přeje mít. Udělat z FX moloch zbastlený ze všeho dohromady by i přes odladění a kdesi cosi, ztratil svůj punc lehkosti a přizpůsobitelnosti a odpadla by ta krása používání a proč potom nesáhnout po něčem jiném, stejně nabaleném.

  Ad linkification: v jeho integraci bych raději nedoufal, neb je sice fajn, že mi zvýrazní odkazy, ale při použití editoru stránek přímo na webu, jsem byl nemile překvapen, když se mi jeho tagy dostaly do finální podoby stránek, tedy byly tam kde být neměly a ovlivnily vzhled na všech počítačích.

 3. Charla napsal(a)

  Btw ještě bych uvítal nějaký „trik“, který by upravil načítání stránek. Občas se stane, že se mi objeví po chvíli točení se nečítacího kolečka bílá stránka kde není nic, ale FX mi suveréně oznámí „hotovo“ a nebo se mi stránka ukáže celá, kromě jednoho obrázku, ale na něj je schopno to čekat a vrtět kolečkem dvě minuty a pak to vzdá, bez obrázku. Po obnovení se načte vše a hned.