Rubriky: Firefox

Firefox 3.6 s odděleným během zásuvných modulů se blíží

Jak jsme již dříve zmiňovali, bude v rámci jedné z aktualizací Firefoxu 3.6 přidána podpora pro běh zásuvných modulů v oddělených procesech. Díky tomu Firefox nespadne, pokud dojde v zásuvném modulu ke kritické chybě. Prozatím nebylo nikde řečeno, v rámci které aktualizace podpora přijde, ale brzy by měla být dostupná betaverze, která ponese označení Firefox 3.6.3plugin1. Tato verze bude uživatelům betaverzí distribuována v rámci automatických aktualizací.

Podpora pro oddělený běh zásuvných modulů bude v rámci této verze dostupná „pouze“ pro Windows a Linux. Na verzi pro Mac OS X se prozatím pracuje a první verze by měla být dostupná během následujících dvou týdnů. Aby se zamezilo problémům s některými zásuvnými moduly, budou ve výchozím nastavení běžet v oddělených procesech „pouze“ zásuvné moduly Flashe, Silverlightu a přehrávače Quicktime. Do budoucna je cílovým stavem, aby běžely odděleně všechny zásuvné moduly.

3 komentářů k článku “Firefox 3.6 s odděleným během zásuvných modulů se blíží”

 1. josefec napsal(a)

  Moc to nechápu. Jaktože v Chrome běží odděleně snad všeho (třeba 30 procesů při pár otevřených tabech a několika běžících plug-inech) a ve Firefoxu je takový problém oddělit pouze plug-iny a už se na tom pracuje snad rok?

 2. chrono napsal(a)

  Možno čakajú na to, že im pomôžeš. 😉

  Predpokladám, že veľmi veľa ich práce smeruje do zobrazovacieho jadra a v samotných aplikáciách len postupne pridávajú nové vlastnosti (samozrejme by potešilo, keby namiesto Personas pribudlo v 3.6 aj niečo rozumnejšie, ale asi im na to neostal čas).

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Protože se jedná o změnu ve stabilní řadě aplikace, ke které podle toho musíš přistupovat.