Rubriky: Firefox

Firefox 3.7 a nový indikátor načítání stránky

Při načítání stránky ve Firefoxu si můžete na hlavičce panelu všimnout „točícího se kolečka“ (throbber), které signalizuje, že je stránka načítána. Tento vizuální prvek má však lehkou nevýhodu v tom, že podle něj nevíte, kolik se toho ze stránky již načetlo.

Ve vývojové verzi Firefoxu 3.7 se na stejném místě objevil nový indikátor načítání stránky v podobě malého grafu, který tento problém řeší. Ač je prozatím ve vývojové verzi Firefoxu 3.7, může se objevit už ve Firefoxu 3.6. Na obrázku níže je vlevo původní podoba, vpravo pak nový vzhled.

Indikátor načítání stránky ve Firefoxu 3.7

3 komentářů k článku “Firefox 3.7 a nový indikátor načítání stránky”

 1. PepiQ napsal(a)

  Tuhle změnu vřele vítám – před pár dny jsem tento neduh vyřešil instalací doplňku „Fission“ (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1951), lze nastavit jako zobrazovaní lišty, případně se loadingový pruh načítá v adresovém řádku (jeho grafické ztvárnění je rovněž customizovatelné). Tak uvidíme, jestli mě nový indikátor přesvědčí, že výše uvedený doplněk je nadále zbytečné používat. :o)

 2. PepiQ napsal(a)

  Aha, smajlík se vykreslil jinak, než autor textu předpokládal… jinak děkuji za fajn web, rád si vždy čtu, co se do nových verzí FF chystá.

 3. v6ak napsal(a)

  [1] Dodám:
  1) Za adresu piš mezeru, aby ti nesplynula třeba s tou závorkou. Adresa je: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1951
  2) Představené řešení je IMHO lepší – zkus si otevřít několik panelů a v nich načítat.

  Jinak TabMix Plus to umí také řešit pomocí indikátoru na pozadí titulku.