Rubriky: Firefox

Firefox 4 pro mobily pravděpodobně v dubnu

Firefox 4 bude kromě desktopové verze k dispozici i ve variantě pro mobilní zařízení (konkrétně pro Android a Maemo). Před pár dny vyšla v pořadí 4. betaverze, která mobilní variantu opět posouvá dopředu. Jak vývojáři uvádí, opět zapracovali na lepší rychlosti, snížení paměťových nároků a nová betaverze by též měla být šetrnější k baterce telefonu. Jen rychlost vykonávání JavaScriptu by měla být oproti 3. betaverzi lepší o 15 % a celkově by mělo být vykonávání JavaScriptu rychlejší než u vestavěného prohlížeče v Androidu.

Z novinek potěší podpora pro rozšíření, které pro svou instalaci nevyžadují restart prohlížeče. V rámci serveru Doplňky Mozilly by mělo být nyní k dispozici více než 100 doplňků určených speciálně pro mobilní verzi prohlížeče. Z dalších novinek stojí za zmínku vylepšená podpora pro běh mobilní verze Firefoxu na tabletech. Pravděpodobně jsou zde myšleny tablety založená na Androidu jako například Samsung Galaxy Tab.

Firefox 4 pro mobilní zařízení by měl být k dispozici po vydání Firefoxu 4 pro desktop. Další betaverze je plánována na druhou polovinu února a RC verze přibližně o měsíc později. Finální verze by tak měla být k dispozici v průběhu dubna.

Závěrem jeden tip. Po instalaci rozšíření Personas přidáte do mobilní verze Firefoxu podporu pro lehké motivy vzhledu Personas. Můžete si tak upravit vzhled prohlížeče stejně, jako na desktopu.

5 komentářů k článku “Firefox 4 pro mobily pravděpodobně v dubnu”

 1. Ragimiri napsal(a)

  A dá se ta verze také někde stáhnout, aniž bych měl přístup na Android Market?

 2. Terepin napsal(a)

  Personas je fajn, ale chcelo by to tému pre HTC Sense.

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Ano, http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/mobile/releases/4.0b4/
  [2] Nic ti nebrání v tom ji vytvořit.

 4. Ragimiri napsal(a)

  [3] Díky moc. 🙂

 5. michal grezl napsal(a)

  a bude taky verze pro arm6 a ne jen 7 tak jak tomu je doposud?