Firefox 4 pro mobily pravděpodobně v dubnu

Firefox 4 bude kromě desktopové verze k dispozici i ve variantě pro mobilní zařízení (konkrétně pro Android a Maemo). Před pár dny vyšla v pořadí 4. betaverze, která mobilní variantu opět posouvá dopředu. Jak vývojáři uvádí, opět zapracovali na lepší rychlosti, snížení paměťových nároků a nová betaverze by též měla být šetrnější k baterce telefonu. Jen rychlost vykonávání JavaScriptu by měla být oproti 3. betaverzi lepší o 15 % a celkově by mělo být vykonávání JavaScriptu rychlejší než u vestavěného prohlížeče v Androidu.

Z novinek potěší podpora pro rozšíření, které pro svou instalaci nevyžadují restart prohlížeče. V rámci serveru Doplňky Mozilly by mělo být nyní k dispozici více než 100 doplňků určených speciálně pro mobilní verzi prohlížeče. Z dalších novinek stojí za zmínku vylepšená podpora pro běh mobilní verze Firefoxu na tabletech. Pravděpodobně jsou zde myšleny tablety založená na Androidu jako například Samsung Galaxy Tab.

Firefox 4 pro mobilní zařízení by měl být k dispozici po vydání Firefoxu 4 pro desktop. Další betaverze je plánována na druhou polovinu února a RC verze přibližně o měsíc později. Finální verze by tak měla být k dispozici v průběhu dubna.

Závěrem jeden tip. Po instalaci rozšíření Personas přidáte do mobilní verze Firefoxu podporu pro lehké motivy vzhledu Personas. Můžete si tak upravit vzhled prohlížeče stejně, jako na desktopu.

Přečtěte si také

5 odpovědí

 1. Ragimiri napsal(a) :

  A dá se ta verze také někde stáhnout, aniž bych měl přístup na Android Market?

 2. Terepin napsal(a) :

  Personas je fajn, ale chcelo by to tému pre HTC Sense.

 3. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [1] Ano, http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/mobile/releases/4.0b4/
  [2] Nic ti nebrání v tom ji vytvořit.

 4. Ragimiri napsal(a) :

  [3] Díky moc. 🙂

 5. michal grezl napsal(a) :

  a bude taky verze pro arm6 a ne jen 7 tak jak tomu je doposud?