Rubriky: Firefox

Firefox 43 přinese rozšířenou Ochranu proti sledování

Firefox ve verzi 42 přinese Ochranu pro sledování v režimu Anonymního prohlížení. V aktuálních nočních sestaveních verze 43 přibyla možnost dalšího nastavení této ochrany. Zatím není možné upravovat nastavení podle stránek, ale můžete si vybrat ze dvou úrovní seznamu Disconnect.me. Výchozí doporučený seznam poskytuje základní ochranu proti sledování a volitelně nastavený přísnější seznam blokuje všechny známé sledující prvky, čímž ale nemusí všechny stránky fungovat korektně. Jak nastavení vypadá se můžete podívat na snímku níže nebo přímo po instalaci nočního sestavení z nightly.mozilla.org nebo ftp.mozilla.org.

tracking-protection-change-block-list

2 komentářů k článku “Firefox 43 přinese rozšířenou Ochranu proti sledování”

  1. Jiří Macich ml. napsal(a)

    A počítá se s tím, že by ochrana fungovala alespoň volitelně i při běžném surfování? Bez zapnutí anonymního režimu? Uvažuje se o tom alespoň? Nebylo by to nic neslýchaného. Internet Explorer má podobnou funkci roky.

    1. Michal Stanke napsal(a)

      Ochranu jde zapnout i pro běžné prohlížení přepnutím předvolby privacy.trackingprotection.enabled na true, minimálně v aktuálním nočním sestavení. Kdy a jak tato možnost přibude do UI si netroufám odhadovat. Určitě je potřeba nejdříve přidat možnosti jemnějšího nastavení než jenom dvě úrovně.