Firefox Accounts nově podporují dvoufázové ověření

Začátkem června byla uvolněna aktualizace služby Účty Firefoxu, která zvyšuje zabezpečení pomocí volitelného bezpečnostního prvku – jednorázových kódů generovaných mobilním zařízením.

Po zapnutí dvoufázového ověření bude při přihlášení k vašemu účtu Firefoxu vyžadováno nejen vaše heslo, ale také šestimístný číselný kód, který vygenerujete v některé z mnoha dostupných aplikací pro váš mobilní telefon. Případný útočník tak i přes odhalení vašeho hesla nezíská přístup k vaší historii prohlížení, záložkám, ani synchronizovaným přihlašovacím údajům.

Funkci lze zapnout na stránce nastavení vašeho účtu Firefoxu. Nastavení probíhá pouhým naskenováním QR kódu vybranou bezpečnostní aplikací.


TIP: Funkce ještě stále není dostupná pro všechny uživatele. Pokud možnost nastavení dvoufázového ověření ve svém účtu nevidíte a chcete si ji zapnout, stačí k URL přidat parametr showTwoStepAuthentication=true nebo klepnout na tento odkaz.


Pro generování kódů lze použít například aplikace Authy, Google Authenticator nebo třeba FreeOTP od RedHatu.

Pro případ ztráty zařízení je vygenerováno také 8 záložních kódů, se kterými se lze přihlásit i bez zařízení. Dobře si je uschovejte, bez nich se v případě ztráty zařízení generujícího kódy nelze k účtu Firefoxu přihlásit!