Rubriky: Firefox

Firefox 62 a 63 rozšíří ochranu proti sledování

Ochrana proti sledování je unikátní funkce Firefoxu, která blokuje sledovací prvky webových stránek a tím chrání vaše soukromí. Od Firefoxu 63 bude více fungovat i jako blokování reklamy, analytických prvků i těžby kryptoměn.

Ve Firefoxu 62, který je nyní v Nightly, se rozšíří ovládání ochrany proti sledování. Přibude více informací přímo do informací o stránce, které si můžete zobrazit z adresního řádku, a také možnost smazat pro web uložená data a cookies. Ochrana proti sledování také dostane prominentní místo v nabídce Firefoxu (hamburger menu).

Ve Firefoxu 63 se pak rozšíří nastavení funkce ochrany proti sledování jako takové. Podle dostupného mockupu bude na výběr blokování reklam, analytických prvků, prvků sociálních sítí a těžby kryptoměn.

2 komentářů k článku “Firefox 62 a 63 rozšíří ochranu proti sledování”

  1. Arepo napsal(a)

    Vyzera to zaujimavo, ale asi nejde o vlastne riesenie. Pouziju sa sucasne zname zoznamy, ktore pouziva AdBlock a spol.?
    Bolo by fajn, keby islo o nieco nove, pretoze niektore reklamy su uz neznesitelne. Hlavne niektore ceske weby su „prebornici“ v snahe obchadzat vsetko blokovanie. 🙂

    1. Michal Stanke napsal(a)

      Sledovací a analytické prvky budou zřejmě jako dosud podle seznamů disconnect.me. Fingerprinting by mohly být patche z Toru.