Firefox bude mít chytřejší načítání webových stránek

Počínaje zítřejší vývojovou verzí získá Firefox zajímavou novinku. Je jí chytřejší načítání webových stránek. V rámci ní dojde při načítání webové stránky k upřednostnění HTML, stylů a JavaScriptu nad obrázky a dalším multimediálním obsahem. Výsledek bude takový, že ačkoliv se celá stránka rychleji nenačte, opticky se uživateli bude jevit, že prohlížeč načítá web rychleji.

Autorem úpravy je Patrick McManus z Mozilly, ale jak zmiňuje, nejedná se zdaleka jen o jeho práci. Zmiňuje, že pocitové zrychlení načítání webu může být web od webu různé. Závisí na množství nakešovaných prvků v prohlížeči či na počtu obrázků na načítané webové stránce. Vyzkoušet si to každopádně budeme moci v zítřejší vývojové verzi.

Přečtěte si také

5 odpovědí

 1. GeBu napsal(a) :

  Fajn by bylo něco podobného na reklamy. Mám pocit, že zobrazování některých webů mi dost zpomalují.

 2. Michal Stanke napsal(a) :

  GeBu: Reklamy lze zcela blokovat pomocí AdBlock Plus. Na omezení flashe zase používám Flashblock (případně NoScript).

 3. GeBu napsal(a) :

  To já vím, ale kdo to má na všechny ty počítače instalovat.
  Některé weby se načítají hodně pomalu a mě se zdá, že jsou to ty, na kterých je hodně reklam. Jako by web čekal, až se stáhne reklama a pak se zobrazil.

 4. Michal Stanke napsal(a) :

  Psal jsi to, že zpomalují „tobě“. Pokud ti jde o nějakou skupinu uživatelů, o kterou se staráš, můžeš jim dát k dispozici návod. Pokud budou mít zájem, zvládnou to sami.

 5. GeBu napsal(a) :

  Pohybuji se přes celou řadu PC.