Rubriky: Firefox

Firefox bude mít chytřejší načítání webových stránek

Počínaje zítřejší vývojovou verzí získá Firefox zajímavou novinku. Je jí chytřejší načítání webových stránek. V rámci ní dojde při načítání webové stránky k upřednostnění HTML, stylů a JavaScriptu nad obrázky a dalším multimediálním obsahem. Výsledek bude takový, že ačkoliv se celá stránka rychleji nenačte, opticky se uživateli bude jevit, že prohlížeč načítá web rychleji.

Autorem úpravy je Patrick McManus z Mozilly, ale jak zmiňuje, nejedná se zdaleka jen o jeho práci. Zmiňuje, že pocitové zrychlení načítání webu může být web od webu různé. Závisí na množství nakešovaných prvků v prohlížeči či na počtu obrázků na načítané webové stránce. Vyzkoušet si to každopádně budeme moci v zítřejší vývojové verzi.

5 komentářů k článku “Firefox bude mít chytřejší načítání webových stránek”

 1. GeBu napsal(a)

  Fajn by bylo něco podobného na reklamy. Mám pocit, že zobrazování některých webů mi dost zpomalují.

 2. Michal Stanke napsal(a)

  GeBu: Reklamy lze zcela blokovat pomocí AdBlock Plus. Na omezení flashe zase používám Flashblock (případně NoScript).

 3. GeBu napsal(a)

  To já vím, ale kdo to má na všechny ty počítače instalovat.
  Některé weby se načítají hodně pomalu a mě se zdá, že jsou to ty, na kterých je hodně reklam. Jako by web čekal, až se stáhne reklama a pak se zobrazil.

 4. Michal Stanke napsal(a)

  Psal jsi to, že zpomalují „tobě“. Pokud ti jde o nějakou skupinu uživatelů, o kterou se staráš, můžeš jim dát k dispozici návod. Pokud budou mít zájem, zvládnou to sami.

 5. GeBu napsal(a)

  Pohybuji se přes celou řadu PC.